Optimi UCL | Real Madrid - Atalanta 0-0, Digi Sport 1 și City - Gladbach 1-0, pe Digi Sport 2

1 lună in urmă 1

UCL: Real Madrid - Atalanta, marți, 22:00, Digi Sport 1

UCL: Manchester City - Borussia Monchengladbach, marți, 22:00, Digi Sport 2

Mai sunt patru locuri libere în sferturile Champions League, iar Real Madrid și Manchester City sunt favorite să ajungă în faza următoare. Până acum s-au calificat în sferturile de finală: PSG, Liverpool, FC Porto și Borussia Dortmund.

Programul meciurilor de marți din optimile Champions League

LIVE VIDEO Real Madrid - Atalanta 0-0, ACUM, la Digi Sport 1 (1-0 în tur)

Minutul 1: Fluier de start!

Echipele de start:

Real Madrid: Courtois - Nacho, Ramos, Varane, Mendy - Valverde, Kroos, Modric - Lucas, Benzema, Vinicius
Rezerve: Isco, Altube, Asensio, Duro, Lunin, Marcelo, Militao, RodrygoAtalanta: Sportiello - Toloi, Romero, Djimsiti - Maehle, de Roon, Pessina, Gosens - Malinovski, Pasalic - Muriel
Rezerve: Caldara, Ghislandi, Gollini, Ilicic, Lammers, Miranchuk, Palomino, Rossi, Ruggeri, Zapata

Real Madrid a avut parte de un meci complicat în tur. Chiar dacă au evoluat pentru mult timp în superioriate numerică, spaniolii au dat lovitura pe final. Atalanta vrea să răzbune eșecul dramatic din tur și să elimine cea mai titrată formație din Champions League.

VIDEO Rezumatul meciului tur Atalanta - Real Madrid 0-1

LIVE VIDEO Manchester City - Borussia Monchengladbach 1-0, ACUM, la Digi Sport 2 (2-0 în tur)

Minutul 12: GOOOL Manchester City! De Bruyne deschide scorul cu un șut superb.

Minutul 7: Foden bifează prima mare ocazie a partidei, din centrarea lui Gundogan.

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Dias, Cancelo - Silva, Rodri, Gundogan - Mahrez, De Bruyne, Foden
Rezerve: Aguero, Ake, Carson, Jesus, Garcia, Laporte, Mendy, Fernandinho, Steffen, Sterling, Torres, ZinchenkoBorussia Monchengladbach: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini - Hofmann, Neuhaus, Zakaria - Embolo, Thuram
Rezerve: Beyer, Grun, Herrmann, Jantschke, Kramer, Lang, Lazaro, Plea, Sippel, Traore, Wendt, Wolf

Returul dintre Manchester City și Borussia Monchengladbach se va disputa la Budapesta, pe Puskas Arena, la fel ca partida tur. Acest lucru se întâmplă din cauza restricțiilor privind pandemia de COVID-19. Manchester City traversează o formă fantastică, cu 20 de victorii în cele 21 de meciuri jucate în acest an. Mai mult decât atât, Manchester City a încasat un singur gol în actuala ediție a Champions League.

VIDEO Rezumatul meciului tur Borussia Monchengladbach - Manchester City 0-2

Programul meciurilor de miercuri din optimile Champions League

LIVE VIDEO Chelsea - Atletico Madrid, de la 22:00, la Digi Sport 1 (1-0 în tur)

LIVE VIDEO Bayern Munchen - Lazio, de la ora 22:00, la Digi Sport 2 (4-1 în tur)

Etichete: chelsea , manchester city , real madrid , atletico madrid , lazio , bayern , atalanta , live video champions league , video champions league , borussia monchengladbach , meciuri champions league , optimile champions league , meciuri real madrid