O mare favorită, umilită la Indian Wells! Ce s-a întâmplat în prima optime de finală

2 săptămâni in urmă 18

Marti, 12 Octombrie 2021, ora 22:21

150 citiri

Jucătoarea care a eliminat-o pe Sorana Cîrstea de la Indian Wells a suferit una dintre cele mai sevre înfrângeri ale carierei.

Elina Svitolina, una dintre favoritele turneului american, a avut parte de un meci de coșmar în optimi la Indian Wells.

Ea a fost învinsă fără drept de apel de Jessica Pegula, 6-1, 6-1 pentru americancă după 64 de minute de joc.

Pegula va avea în sferturi o adversară din Belarus, învingătoarea din partida Azarenka - Sasnovici.

În optimile de finală ale probei de dublu de la Indian Wells, perechea sută la sută românească formată din Simona Halep și Gabriela Ruse s-a duelat sâmbătă seară cu dublul alcătuit din...

”Mă voi întoarce”. Prima imagine cu tenismena după eșecul de la Indian Wells FOTO

Eliminată prematur de la Indian Wells, tenismena britanică de origine română Emma Răducanu (18 ani, locul 22 WTA) și-a permis câteva zile libere, înainte de a se întoarce în Europa....