Nicolae Stanciu nu se mai poate opri din a înscrie! Al treilea gol în două meciuri pentru Slavia Praga

2 luni in urmă 8

STRANIERI  ·  REPUBLICA CEHĂ

Nicolae Stanciu, după golul din Slavia Praga - Banik Ostrava

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 martie 2021, 20:24 / Actualizat duminica, 07 martie 2021 20:47

Nicolae Stanciu (27 de ani) a marcat în meciul dintre Slavia Praga și Banik Ostrava (în desfășurare, 2-1 pentru Slavia în minutul 58), din etapa 22 a campionatului din Republica Cehă.

Titular împotriva echipei din Ostrava, locul 8 în campionat, Stanciu a dus scorul la 2-0 în minutul 31, din penalty. Mijlocașul român a executat lovitura de la punctul cu var cu calm, pe centrul porții, după ce l-a păcălit pe portarul advers, care s-a aruncat în dreapta.

Nicolae Stanciu, al 8-lea gol pentru Slavia Praga în acest sezon

Masopust a marcat primul gol al meciului, în minutul 8, cu un șut superb din afara careului. Cu 5 minute înainte de acest moment, oaspeții au avut un jucător eliminat, pe Fillo, care și-a lovit un adversar cu cotul în figură.

8 goluri și 6 pase decisiveare Stanciu în acest sezon pentru Slavia în toate competițiile, în 29 de apariții

Stanciu a avut o prestație excelentă și etapa trecută, cu Slovacko (3-2), meci în care a marcat o „dublă” de senzație.

Citește mai multe știri despre stranieri:

„Ianis Hagi a avut un sezon oscilant la Rangers, dar a făcut ceva ce nu fac mulți”. Care a fost „secretul” românului ca să se impunăValentin Mihăilă, cea mai mare notă dintre jucătorii Parmei în remiza cu Fiorentina! » Ce scriu italienii despre Dennis Man