Nicolae Stanciu, a marcat din nou pentru echipa sa de club. Ce record a egalat Slavia Praga

2 săptămâni in urmă 18

Fotbalistul echipei Slavia Praga, Nicolae Stanciu, a inscris un gol in meciul castigat, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, in fata formatiei Zlin, in etapa a XXVIII-a a campionatului Cehiei,

Slavia a revenit de la 0-1, dupa ce oaspetii au deschis scorul prin Potocny, in minutul 7, din penalti.

Stanciu a egalat in minutul 29. Pentru gazde a inscris si Kuchta, in minutul 50.

Momente incredibile in Ucraina. Mircea Lucescu, scandal mostru cu suporterii lui Dinamo Kiev chiar in timpul meciului din Cupa. Ce le-a strigat antrenorul roman VIDEO

Nicolae Stanciu a fost titular si a ramas pe teren pana in minutul 74.

Slavia Praga este lider in clasament, cu 74 de puncte, in timp ce Zlin ocupa locul 13, cu 29 de puncte.

Potrivit site-ului oficial al clubului ceh, Slavia a egalat un record de 40 de meciuri consecutive de campionat fara infrangere. Recordul a fost stabilit de Sparta Praga in perioada 1943-1946.