N-a văzut 3 penalty-uri pe Arena Națională! Iulian Călin, prestație catastrofală

2 luni in urmă 4

LIGA 1  ·  FCSB - GAZ METAN

Penalty solicitat de FCSB cu Gaz Metan

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 martie 2021, 21:43 / Actualizat duminica, 07 martie 2021 22:05

Iulian Călin, arbitrul central al meciului FCSB  - Gaz Metan (scor 0-0 în minutul 77), a avut parte de un meci complicat, cu multe faze în care fotbaliștii celor două echipe au cerut penalty.

În minutul 46 al meciului de pe „Arena Națională”, fundașul dreapta Ovidiu Popescu a căzut în careu după un duel cu Yuri cu Velisar. Popescu l-a depășit pe Velisar și a intrat în careul Gazului, moment în care a fost întâmpinat de Yuri. Stoperul brazilian a respins mingea din fața lui Popescu, iar în aceeași clipă fotbalistul lui FCSB a fost „ciupit” din spate de Velisar. Ovidiu Popescu s-a aruncat pe gazon și a cerut penalty, dar „centralul” Iulian Călin a fost de neclintit.

Penalty-uri solicitate și de Gaz Metan

Arbitrul din Argeș i-a tratat cu aceeași monedă și pe oaspeți, care au cerut penalty la mai multe faze

1. La ocazia lui Nasser Chamed din minutul 34, când Sarr a fost tras de tricou de către Iulian Cristea - decizie CORECTĂ.

2. În minutul 44, când Miron a călcat involuntar un adversar pe picior - decizie ERONATĂ, a existat contact.

3. În minutul 62, când același Miron l-a doborât în careu pe Yuri, după o tragere prelungită de tricou. Miron a căzut în timpul duelului, dar a continuat să îl tragă pe Yuri și când se afla pe gazon - decizie ERONATĂ, trebuia acordat penalty.

Iulian Călin

FOTO. Imagini dure » Miron, tăiat cu crampoanele! Stoperul lui FCSB a început să sângerezeManagerul Gigi » 3 posturi modificate dintr-o lovitură! Schimbare surprinzătoare la FCSB