Monica Niculescu, spulberată la Miami, în primul tur la dublu. Azi evoluează Simona Halep tot la dublu și Sorana Cîrstea la simplu

1 lună in urmă 2

Liga 2: Metaloglobus - Rapid, duminică, 15:00, Digi Sport 1

Liga 2: U Cluj - Petrolul, duminică, ora 15:00, Digi Sport 2

Simona Halep (29 de ani, locul 3 WTA), care s-a calificat în turul al treilea, după o victorie muncită în fața Carolinei Garcia, scor 3-6, 6-4, 6-0, va intra în rol și pentru proba de dublu. Campioana noastră va face pereche, așa cum se știe deja cu Angelique Kerber (Germania). Meciul va începe la 21:30 și va fi ÎN DIRECT la Digi Sport 2.

LIVE VIDEO Monica Niculescu/Anna Blinkova - Bethanie Mattek-Sands/Iga Swiatek. Meciul poate fi urmărit AICI de abonații RCS&RDS

UPDATE: 24 de minute au fost suficiente pentru Bethanie Mattek Sands și Iga Swiatek pentru a câștiga primul set cu 6-0.

UPDATE: Start dezastruos pentru cuplul româno-rus. Adversarele conduc cu 5-0 după 17 minute de joc.

UPDATE: Începe meciul Monica Niculescu / Anna Blinkova - Bethanie Mattek Sands / Iga Swiatek

Când vor juca Sorana Cîrstea și Monica Niculescu

După partida Simonei, va intra pe teren, tot în turul 2, Sorana Cîrstea, pe care o așteaptă Anett Kontaveit, din Estonia, în fața căreia a pierdut în turul 2 de la Dubai, pe 9 martie. Astfel, românca va putea să-și ia revanșa.

Tot azi o vom putea urmări la lucru și pe Monica Niculescu. Noul căpitan-jucător al echipei României de Fed Cup va evolua tot la dublu, alături de Anna Blinkova, din Rusia.

Și Bianca Andreescu va disputa primul meci din turneu, care contrează pentru turul secund, împotriva Terezei Martincova, din Cehia.

Programul meciurilor de la WTA Miami, care vor fi AZI transmise ÎN DIRECT la Digi Sport