Misiune imposibilă pentru Dinamo! „Câinii” au rămas în 8 jucători de câmp

1 lună in urmă 22

Dinamo a terminat prima repriză cu CFR Cluj, ultimul meci din etapa a 29-a, în 9 jucători! +9   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 05 aprilie 2021, 21:20 / Actualizat luni, 05 aprilie 2021 21:20

Urmărește AICI desfășurarea meciului CFR Cluj - Dinamo!

Cei doi jucători eliminați de „centralul” Marcel Bîrsan: Paul Anton (29 de ani, mijlocaș central) și Florin Bejan (30, stoper), ambii pentru cumul de cartonașe galbene!

CFR Cluj - Dinamo: doi jucători eliminați din tabăra „câinilor”

Anton a văzut primul „galben” în minutul 9. Apoi, în minutul 31, acesta a fost încă o dată avertizat pentru o intrare la limită asupra lui Bordeianu, la centrul terenului. Fără a juca mingea, mijlocașul lui Dinamo l-a lovit cu genunchiul pe adversar la nivelul tendonului. Interesant este că arbitrul Marcel Bîrsan a lăsat jocul să continue la intervenția lui Paul Anton, sancționându-l ulterior, la prima oprire. Conform regulamentului, jocul trebuia întrerupt, întrucât este vorba despre o eliminare.
 Apoi, Florin Bejan, și el avertizat din minutul 15, a fost trimis la cabine după al doilea „galben” încasat pentru un henț ('32). Stoperul dinamovist a oprit cu brațul un atac al CFR-ului, purtat în flancul stâng de Adi Păun.

Ionuț Negoiță rupe tăcerea: „În Don Pablo nu mai am încredere!” + cum l-a ratat Dinamo pe Ciprian Deac

Citește mai multe știri despre partida CFR Cluj - Dinamo:

CFR Cluj - Dinamo, comentat live de Justin Gafiuc, Cristian Geambașu și Remus Răureanu

5 decizii tari luate de Gigi Mulțescu pentru meciul cu CFR » Cum vrea să-l surprindă pe Iordănescu

Playtech: BOMBĂ! Cu ce a apărut Diana Șoșoacă la protestele de ieri. Jandarmeria a crezut că nu vede bine ce ține în mâini