Messi, scos la pauză de Pochettino! Motivul + Leo are cifre horror la PSG

1 lună in urmă 41

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 octombrie 2021, 00:01 / Actualizat sambata, 30 octombrie 2021 00:12

Leo Messi (34 de ani) a fost schimbat la pauza meciului PSG - Lille 2-1, când oaspeții erau în avantaj.

Messi a acuzat un disconfort muscular joi, așa cum a anunțat Pochettino, iar antrenorul a decis să-l nu mai forțeze pe Leo și în repriza secundă, întrucât superstarul argentinian a acuzat mici probleme și pe parcursul primei părți contra campioanei en-titre.

Hotărârea luată cel mai probabil de comun acord vine și înaintea unei deplasări importante pentru Paris în Liga Campionilor, miercuri, pe terenul lui Leipzig.

Messi a început partida ca „9 fals”, în condițiile în care Mbappe a lipsit din formația pariziană.

În fine, PSG a reușit să rezolve meciul cu Lille după pauză, prin golurile semnate de Marquinhos și Di Maria. Pentru oaspeți punctase canadianul Jonathan David.

Playtech: Tragedie uriaşă pentru Margherita de la Clejani. Au vandalizat tot. S-a ales praful