Meci cu cinci goluri între Lazio și AS Roma! Ce a făcut Mourinho la primul derby al capitalei Italiei

3 săptămâni in urmă 20

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 21:11

133 citiri

Lazio și AS Roma s-au întâlnit în Derby della Capitale, meci contând pentru etapa a 6-a a campionatului italian.

Partida a început în forță, cu două goluri marcate de Lazio prin Milinkovici-Savici și Pedro, în minutele 10 și 19. Oaspeții au redus din handicap până la pauză, gol Ibanez în minutul 41.

În partea a doua ambele echipe au mai înscris câte o dată, Lazio prin Felipe Anderson (63), AS Roma prin Veretout (69 - pen).

S-a încheiat 3-2 pntru Lazio, iar Maurizio Sarri l-a învins astfel pe Jose Mourinho. A fost primul Derby della Capitale pentru ambii antrenori.

Roma lui Mourinho e la a doua înfrângere în acest campionat. Ocupă locul 4, cu 12 puncte după 6 etape.