LOCALITĂȚILE din România unde au explodat infectările în ultimele 24 de ore - LISTA

1 săptămână in urmă 9

LOCALITĂȚILE din România unde au explodat infectările în ultimele 24 de ore - LISTA LOCALITĂȚILE din România unde au explodat infectările în ultimele 24 de ore - LISTA

Autoritățile au anunțat în câte localități a crescut fulminant rata de infectare în ultimele 24 de ore. 

MARŢI, 11 IANUARIE 2022, 15:03

SURSĂ: realitatea.net AUTOR: REALITATEA.NET

Lista localităților cu incidența mai mare sau egală cu 3/1000locuitori, 11.01.2022

Nr.crt.JUDEȚLocalitatePopulațieCazuriIncidență
1SUCEAVAMUNICIPIUL RĂDĂUŢI367832536,88
2SUCEAVAORAŞ SALCEA11419746,48
3BRAŞOVORAŞ PREDEAL4793316,47
4CLUJMUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA33680019705,85
5SUCEAVAMUNICIPIUL VATRA DORNEI16285895,47
6ARADORAŞ PÂNCOTA8314404,81
7TIMIŞORAŞ GĂTAIA6647314,66
8ILFOVORAŞ OTOPENI20654964,65
9PRAHOVAORAŞ SINAIA10939494,48
10SUCEAVAORAŞ VICOVU DE SUS17663784,42
11BRAŞOVORAŞ GHIMBAV8002334,12
12ILFOVORAŞ POPEŞTI-LEORDENI443421794,04
13TIMIŞORAŞ BUZIAŞ8521343,99
14BIHORMUNICIPIUL MARGHITA17338663,81
15BRAŞOVMUNICIPIUL BRAŞOV29267211133,8
16SUCEAVAORAŞ SOLCA2632103,8
17HARGHITAMUNICIPIUL GHEORGHENI19768753,79
18BIHORMUNICIPIUL ORADEA2247658403,74
19SUCEAVAORAŞ SIRET9575353,66
20SUCEAVAMUNICIPIUL SUCEAVA1270344463,51
21SIBIUORAŞ CISNĂDIE25758893,46
22TIMIŞMUNICIPIUL TIMIŞOARA32016511003,44
23HUNEDOARAORAŞ CĂLAN12784443,44
24VÂLCEAORAŞ BREZOI7081243,39
25ALBAMUNICIPIUL ALBA IULIA761972543,33
26BRAŞOVORAŞ RUPEA5998203,33
27MARAMUREŞORAŞ TÂRGU LĂPUŞ12913433,33
28SIBIUMUNICIPIUL SIBIU1697335603,3
29ILFOVORAŞ VOLUNTARI459271493,24
30SUCEAVAORAŞ MILIŞĂUŢI5619183,2
31BISTRIŢA-NĂSĂUDORAŞ SÂNGEORZ-BĂI12170393,2
32HARGHITAORAŞ BĂILE TUŞNAD158453,16
33SATU MAREMUNICIPIUL SATU MARE1180573713,14
34ILFOVORAŞ BRAGADIRU31297963,07
35PRAHOVAORAŞ AZUGA4604143,04
36CONSTANŢAMUNICIPIUL CONSTANŢA3092059303,01

Lista orașe și municipii cu incidența mai mare sau egală cu 3/1000locuitori

Nr.crt.JUDEȚLOCALITATEPOPULAȚIECAZURIINCIDENȚA
1CLUJCIURILA17793016,86
2CONSTANŢAPOARTA ALBĂ59707913,23
3SUCEAVAIPOTEŞTI1001212912,88
4CARAŞ-SEVERINCORONINI19852412,09
5SUCEAVADUMBRĂVENI1050911110,56
6BISTRIŢA-NĂSĂUDPOIANA ILVEI1478149,47
7SUCEAVABOSANCI8364758,97
8BIHORŢEŢCHEA3290298,81
9CLUJPOIENI4670418,78
10TIMIŞDUMBRĂVIŢA186781568,35
11BIHORBOIANU MARE1223108,18
12BIHORCHIŞLAZ3151257,93
13BISTRIŢA-NĂSĂUDNEGRILEŞTI2417197,86
14BIHORABRAM2975237,73
15CLUJVALEA IERII92677,56
16CLUJVAD2008146,97
17ARADŞILINDIA86866,91
18ARADGHIOROC4106286,82
19CLUJSĂVĂDISLA4103286,82
20CLUJSÂNPAUL2223156,75
21BUZĂUBOZIORU89466,71
22TULCEADOROBANŢU135496,65
23HUNEDOARAVĂLIŞOARA107376,52
24BRAŞOVŞERCAIA2979196,38
25HARGHITACIUMANI4310276,26
26CLUJGILĂU9117576,25
27SUCEAVABRODINA4017256,22
28BRAŞOVBRAN5318326,02
29SUCEAVAMOARA6508395,99
30TIMIŞMOŞNIŢA NOUĂ14633855,81
31CLUJAPAHIDA15898925,79
32BRAŞOVFUNDATA70045,71
33BIHOROŞORHEI7734445,69
34CARAŞ-SEVERINDOMAŞNEA124175,64
35CLUJFELEACU4434255,64
36SĂLAJBĂLAN3807215,52
37BIHORHIDIŞELU DE SUS3266185,51
38BIHORDERNA2382135,46
39SUCEAVAMARGINEA11956655,44
40SATU MARECĂLINEŞTI-OAŞ5349295,42
41ARADPĂULIŞ4486245,35
42SĂLAJBĂBENI151285,29
43ILFOVDASCĂLU3039165,26
44TIMIŞLIVEZILE171095,26
45SĂLAJPOIANA BLENCHII114665,24
46SUCEAVASATU MARE4826255,18
47SUCEAVAVOLOVĂŢ6377335,17
48TIMIŞCHECEA2351125,1
49CARAŞ-SEVERINCONSTANTIN DAICOVICIU2767145,06
50SUCEAVASTRAJA6030304,98
51ILFOVSNAGOV8324414,93
52BIHORTĂUTEU4482224,91
53ARADLIVADA4288214,9
54VÂLCEAMUEREASCA2484124,83
55MARAMUREŞARINIŞ104754,78
56SĂLAJTREZNEA105454,74
57MARAMUREŞCERNEŞTI3605174,72
58CLUJFLOREŞTI484252274,69
59MARAMUREŞONCEŞTI150274,66
60BACĂUGÂRLENI7115334,64
61HUNEDOARABRĂNIŞCA151774,61
62MARAMUREŞFĂRCAŞA4121194,61
63MARAMUREŞDUMBRĂVIŢA4348204,6
64ILFOVCORBEANCA9582444,59
65SUCEAVACRUCEA198194,54
66CLUJRIŞCA132864,52
67DÂMBOVIŢARÂU ALB132964,51
72SUCEAVAVICOVU DE JOS6979304,3
73MARAMUREŞCICÂRLĂU4425194,29
74CLUJBACIU13327574,28
75HUNEDOARAPESTIŞU MIC116854,28
76SATU MAREAGRIŞ213694,21
77DÂMBOVIŢATĂTĂRANI4998214,2
78HUNEDOARAPUI4080174,17
79BIHORSÂNTANDREI8397354,17
80HUNEDOARATOPLIŢA72434,14
81TIMIŞGHIRODA8565354,09
82HARGHITAVOŞLĂBENI196484,07
83SUCEAVACIOCĂNEŞTI148664,04
84ALBASÂNTIMBRU2989124,01
85MARAMUREŞVIŞEU DE JOS4990204,01
86MARAMUREŞMOISEI9489384
87BISTRIŢA-NĂSĂUDBUDEŞTI176473,97
88MUREŞDANEŞ6039243,97
89PRAHOVAVALEA DOFTANEI6304253,97
90TIMIŞCĂRPINIŞ5843233,94
91MARAMUREŞCOPALNIC-MĂNĂŞTUR5621223,91
92BRAŞOVSÂNPETRU10735423,91
93MARAMUREŞMIREŞU MARE4645183,88
94BIHORVIIŞOARA129153,87
95BIHORBRATCA4686183,84
96SUCEAVAŞARU DORNEI4183163,83
97HARGHITADEALU4188163,82
98TIMIŞGOTTLOB2622103,81
99SATU MAREPĂULEŞTI6308243,8
100SATU MARESANISLĂU3684143,8
101DOLJCÂRCEA3169123,79
102CLUJCHINTENI3705143,78
103ARADHĂLMĂGEL106243,77
104BIHORCĂPÂLNA134053,73
105HUNEDOARAŞOIMUŞ3489133,73
106ARADBELIU2967113,71
107SATU MARECĂMĂRZANA243793,69
108BACĂUBEREŞTI-TAZLĂU5471203,66
109DÂMBOVIŢACIOCĂNEŞTI5188193,66
110HUNEDOARABĂIŢA3289123,65
111ARADVĂRĂDIA DE MUREŞ164663,65
112SUCEAVAMITOCU DRAGOMIRNEI5790213,63
113BUZĂUBECENI4141153,62
114PRAHOVACORNU4145153,62
115SUCEAVAPĂTRĂUŢI5801213,62
116BIHORBORŞ4435163,61
117BISTRIŢA-NĂSĂUDCHIUZA222483,6
118BACĂUHEMEIUŞ6684243,59
119HUNEDOARABURJUC83733,58
120SATU MAREBELTIUG3358123,57
121BISTRIŢA-NĂSĂUDŞIEU-MĂGHERUŞ4769173,56
122SATU MAREMICULA4250153,53
123SUCEAVABURLA255893,52
124ILFOVCHIAJNA341141203,52
125CARAŞ-SEVERINGRĂDINARI200173,5
126SUCEAVASUCEVIŢA3437123,49
127BACĂUDOFTEANA11218393,48
128BOTOŞANIMIHAI EMINESCU8659303,46
129ARADARCHIŞ145553,44
130SUCEAVAŞCHEIA13430463,43
131SIBIUPOIANA SIBIULUI234383,41
132SUCEAVACOŞNA146953,4
133BIHORGEPIU205973,4
134ALBACIUGUD3262113,37
135VRANCEARUGINEŞTI4150143,37
136GALAŢIVALEA MĂRULUI3566123,37
137GORJPOLOVRAGI267793,36
138MARAMUREŞGROŞII ŢIBLEŞULUI208873,35
139BISTRIŢA-NĂSĂUDLUNCA ILVEI3283113,35
140HARGHITAPĂULENI-CIUC208773,35
141TIMIŞSĂCĂLAZ11049373,35
142TIMIŞSÂNMIHAIU ROMÂN8959303,35
143COVASNABOROŞNEU MARE3289113,34
144HARGHITAJOSENI5722193,32
145IAŞIMIRCEŞTI3917133,32
146BIHORSÂNMARTIN12963433,32
147IALOMIŢABUCU242083,31
148GALAŢIBĂLĂŞEŞTI211973,3
149HUNEDOARABARU272493,3
150ALBAGÂRBOVA214873,26
151BACĂUASĂU6761223,25
152SIBIUŞELIMBĂR16297533,25
153BIHORABRĂMUŢ3085103,24
154MARAMUREŞBĂIŢA DE SUB CODRU185263,24
155ILFOVMOGOŞOAIA9276303,23
156CLUJMĂRGĂU155253,22
157CLUJJUCU4987163,21
158TELEORMANZÂMBREASCA124843,21
159VRANCEAVINTILEASCA187763,2
160TIMIŞPERIAM5014163,19
161IALOMIŢABUEŞTI95033,16
162MARAMUREŞBICAZ95133,15
163HARGHITAREMETEA6383203,13
164SATU MAREVALEA VINULUI191763,13
165SUCEAVABĂLCĂUŢI3236103,09
166CARAŞ-SEVERINCICLOVA ROMÂNĂ161653,09
167BISTRIŢA-NĂSĂUDLEŞU290893,09
168NEAMŢAGAPIA4216133,08
169CLUJAGHIREŞU6503203,08
170TULCEAIZVOARELE195163,08
171GIURGIUGOSTINU164853,03

REALITATEASPORTIVA.NET


REALITATEASTAR.NET


TABU.RO


Citeşte Articolul Întreg pe Sursă