LIVETEXT, de la ora 22.00. Duelul romanilor din Europa League, meciul decisiv. Nicolae Stanciu, in "vizita" la Ianis Hagi. Doar unul e titular

1 lună in urmă 1

Internationalii romani Ianis Hagi si Nicolae Stanciu sunt adversari directi joi seara, in meciul retur dintre Glasgow Rangers si Slavia Praga, contand pentru optimile de finala din Europa League.

Meciul din Scotia va incepe la ora 22.00. In tur, la Praga, cele doua echipe au remizat (1-1), intr-un meci in care Stanciu a marcat, iar Ianis Hagi a dat pasa de gol.

Desfasurarea LIVE a meciului:

*Nicolae Stanciu e singurul dintre cei doi romani care va juca din primul minut, Ianis Hagi fiind pastrat de antrenorul Gerrard pe banca de rezerve.

Urmareste Ziare.com pe Facebook  si pe Instagram  Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.