LIVE VIDEO Chindia Târgoviște - Sepsi, ora 18:00, în direct la Digi Sport 1. Dispută pentru un loc de play-off

3 luni in urmă 23

Liga 1: Chindia - Sepsi, luni, 18:00, Digi Sport 1

Liga 1: Gaz Metan - FCSB, luni, 21:00, Digi Sport 1

Înaintea partidei de luni, Chindia Târgoviște este pe locul opt în Liga 1, cu 14 puncte, iar o victorie în fața lui Sepsi ar duce-o pe poziția a șasea, de play-off, ocupată acum chiar de către adversara din aceasta etapă.

LIVE VIDEO Chindia Târgoviște - Sepsi, ora 18:00, la Digi Sport 1

De partea cealaltă, Sepsi va urca o poziție în clasament în cazul unei victorii cu Chindia, ajungând la 19 puncte, trei în plus față de prima echipă aflată sub linia de play-off, Viitorul.

Înaintea pauzei internaționale, Chindia Târgoviște a reușit să producă una dintre marile surprize ale acestui început de sezon, învingând Universitatea Craiova, scor 1-0, liderul de la acel moment, chiar în Bănie.

Dacă echipa lui Emil Săndoi a intrat în pauza competițională după o victorie, Sepsi nu a reușit să se impună în ultimele două etape, 0-2 cu Academica Clinceni și 1-1 pe teren propriu cu Hermannstadt.

LIVE VIDEO Chindia Târgoviște - Sepsi, echipele probabile:

Chindia: Aioani - Martac, Pițian, Fomba, Ioniță - Neguț, Rață, Cherchez, Neicuțescu - Popa, FloreaSepsi: Niczuly - Dimitrov, Tincu, Fofana, Ștefan - Achahbar, Vașvari - Mitrea, Fulop, Petrila - Safranko Etichete: liga 1 etapa 11 , meciuri liga 1 , chindia târgoviște - sepsi