LIVE Meciul unei natiuni: Ungaria - Romania 0 - 0. Maghiarii au jucator eliminat. Pauza

1 lună in urmă 2

Minutul 1 - A inceput meciul

Romania joaca in echipament albastru, pentru prima data dupa 30 de ani.

Minutul 8 - Ocazie mare pentru maghiari, dar Andrei Vlad scoate senzational

Romania are posesia.

Minutul 30 - sut direct al maghiarilor din lovitura libera, scoate din nou Andrei Vlad.

Minutul 41 - ocazie mare pentru Romania. Boboc trimite putin pe langa poarta, dupa o actiune splendida a echipei noastre.

Minutul 41 - Szoke este eliminat pentru doua cartonase galbene
Stirea initiala

Nationala de tineret a lui Adrian Mutu joaca meci de calificare in sferturile de finala cu Ungaria.

Romania vine dupa un egal in primul meci, 1-1, cu Olanda.

Echipa maghiara a inceput cu o infrangere Campionatul European, 0-3, cu Germania.

Echipele de start:

UNGARIA U21: Bese - Bolla, Balogh, Mocsi, Deutsch - Csonka, Mezei - Skribek, Szendrei, Kiss - Szoke

Rezerve: Auerbach, Kovacs, Varju, Huszti, Palincsar, Biro, Tamas, Hinora, Kata, Barany, Bukta, Kovacsreti

Antrenor: Zoltan Gera