LIVE Lupta mare pentru play off in Liga 2. Ultima etapa. U Cluj egaleaza

2 săptămâni in urmă 1

Se joaca ultima etapa din sezonul regular in Liga 2.

11 echipe se bat pentru cele sase locuri de play - off.

Etapa se joaca si dupa scandalul de coruptie, in care un oficial al Petrolului Ploiesti ar fi incercat sa mituiasca arbitrul meciului Mioveni - Aerostar pentru a facilita victoria moldovenilor.

Meciurile din ultima etapa

Dunarea Calarasi - Viitorul Pandurii Tg Jiu 2-1 (Tegle, penalty)

Metaloglobus - Rapid 2-3 (Bolohan) / Balan, Sefer

U Cluj - Petrolul Ploiesti 1-1. Silviu Pana marcheaza golul campionatului, direct de la mijlocul terenului

Echipe de start:

"U" Cluj: Mutiu - Dican, Luchin (cpt.), Telcean - Ribeiro, I. Filip, D. Acka, Taub - Mester, Ogbu, Nic. Pirvulescu
Rezerve: Anca-Trip - Chacana, Gavra, Al. Pop, Stefanescu, Andr. Rauta, Negrean, Golan, Ilies

Antrenor: Costel Enache

Petrolul: R. Avram - Alb. Olaru, Meijers, Huja, Ticu - Mih. Constantinescu, Sil. Pana - Ekollo, Pol Roige, Vajushi - Buhaescu
Rezerve: Kitanov - Barboianu, Vl. Mitrea, Mondragon, Ad. Nicolae, M. Bratu, Vl. Bogdan, Saim Tudor, Arnautu
Antrenor: Octavian Grigore

CSM Resita: Cobrea - Szijj, Breseneni (cpt.), Salcianu, Danci, Al. Sima, Chera, Dumitras, N. Popescu, Laur. Bus, Visnakovs
Rezerve: Zimmermann - Ad. Ilie, L. Acka, Al. Dulca, Astafei, Brinzan, Dat, Andr. Lungu, Cristodulo
Antrenor: Calin Cheregi

U Craiova 1948 SA: Mogosanu - Git, Gugu, Paramatti, Huyghebaert, C. Cristea, Dr. Albu (cpt.), Blidar, R. Negru, Rob. Raducanu, Compagno
Rezerve: M. Enache - Diakite, Anghelina, Cl. Balan, Vl. Pop, Val. Munteanu, Andr. Ciolacu, Ad. Voicu, Miutescu
Antrenor: Eugen Trica

Meciul unei natiuni. Romania joaca cu Ungaria pentru calificarea in sferturi la Europeanul de tineret