Liga 2, play-out, etapa 1 | CSM Slatina - U Cluj, 12.30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Luptă încinsă pentru supraviețuire

1 lună in urmă 2

Liga 1: FC Botoșani - FC Viitorul, duminică, 15:00, Digi Sport 1

Liga 1: FCSB - Universitatea Craiova, duminică, 20:30, Digi Sport 1

Cele două echipe din Târgu Jiu au fost ”demolate” de Comuna Recea și de Gloria Buzău. Petrolul a câștigat la Reșița, în timp ce Farul a remizat, acasă, cu Ripensia, 1-1.

În play-out, cele 14 formații au fost împărțite în două grupe, în funcție de locurile în care au încheiat sezonul regulat.

Grupa A: Farul, Metaloglobus, U Cluj, Comuna Recea, Ripensia Timișoara, CSM Slatina, Pandurii Târgu JiuGrupa B: Viitorul Pandurii Târgu Jiu, Petrolul Ploiești, Gloria Buzău, Concordia Chiajna, Unirea Slobozia, CSM Reșița, Aerostar Bacău

După încheierea play-out-ului, formațiile de pe locurile 6 și 7 din fiecare grupă vor retrograda direct, în timp ce echipele care termină în grupă pe 5, vor disputa între ele un baraj, în dublă manșă, de menținere în Liga 2.

Liga 2, play-out, etapa 1 | Rezultate și marcatori

Grupa A

Metaloglobus a stat!
Farul - Ripensia 1-1. Au marcat: Antonio Cruceru 58-penalty / Mihai Ene 82
Comuna Recea - Pandurii Tg. Jiu 5-0. Au marcat: Marius Coman 8 și 16, Mărieș 43, Oiță 50, Brata 90+2.
CSM Slatina - U Cluj, 12:30, Digi Sport 1.

Grupa B

Aerostar Bacău a stat!
CSM Reșița - Petrolul 0-1. A marcat: Vajushi 79
Concordia - Unirea Slobozia 1-1. Au marcat: Herghelegiu 70 / Bogdan Vasile 50
Viitorul Pandurii - Gloria Buzău 2-4. Au marcat: Darius Buia 69 și 90+2 /  Adi Chică-Roșă 22, Ciprian Petre 45+2, Ghinga 57, Andronic 76.

Liga 2, play-out, etapa 1 | Clasament


Programul complet 

Liga 2, play-out, Grupa A

Etapa 1

Metaloglobus a stat!
Farul - Ripensia 1-1
Comuna Recea - Pandurii Tg. Jiu 5-0
CSM Slatina - U Cluj, 12:30, Digi Sport 1.

Etapa 2

Pandurii - CSM Slatina
Ripensia - Comuna Recea
Metaloglobus - Farul
U Cluj stă.

Etapa 3

Comuna Recea - Metaloglobus
CSM Slatina - Ripensia
U Cluj - Pandurii
Farul stă.

Etapa 4

Ripensia - U Cluj
Metaloglobus - CSM Slatina
Farul - Comuna Recea
Pandurii stă.

Etapa 5

CSM Slatina - Farul
U Cluj - Metaloglobus
Pandurii - Ripensia
Comuna Recea stă.

Etapa 6

Metaloglobus - Pandurii
Farul - U Cluj
Comuna Recea - CSM Slatina
Ripensia stă.

Etapa 7

U Cluj - Comuna Recea
Pandurii - Farul
Ripensia - Metaloglobus
CSM Slatina stă.

Liga 2, play-out, Grupa B

Etapa 1

Aerostar Bacău stă
CSM Reșița - Petrolul
Concordia - Unirea Slobozia
Viitorul Pandurii - Gloria Buzău.

Etapa 2

Gloria Buzău stă
Unirea Slobozia - Viitorul Pandurii
Petrolul - Concordia
Aerostar Bacău - CSM Reșița.

Etapa 3

CSM Reșița stă
Concordia - Aerostar Bacău
Viitorul Pandurii - Petrolul
Gloria Buzău - Unirea Slobozia.

Etapa 4

Unirea Slobozia stă
Petrolul - Gloria Buzău
Aerostar Bacău - Viitorul Pandurii
CSM Reșița - Concordia.

Etapa 5

Concordia stă
Viitorul Pandurii - CSM Reșița
Gloria Buzău - Aerostar Bacău
Unirea Slobozia - Petrolul.

Etapa 6

Petrolul stă
Aerostar Bacău - Unirea Slobozia
CSM Reșița - Gloria Buzău
Concordia - Viitorul Pandurii,

Etapa 7

Viitorul Pandurii stă
Gloria Buzău - Concordia
Unirea Slobozia - CSM Reșița
Petrolul - Aerostar Bacău.

Etichete: play-off liga 2 , meciuri liga 2 , csm slatina - u cluj , program play-out liga 2
Citeşte Articolul Întreg pe Sursă