Ladislau Boloni face senzație în Grecia » A ajuns la 4 victorii consecutive pe banca celor de la Panathinaikos

1 lună in urmă 28

CAMPIONATE  ·  GRECIA

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 ianuarie 2021, 09:43 / Actualizat duminica, 24 ianuarie 2021 09:43

Panathinaikos a învins OFI Creta, scor 2-0, în runda #18 din campionatul Greciei, iar Ladislau Boloni (67 de ani) a ajuns la patru victorii consecutive pe banca formației de pe Apostolos Nikolaides Stadium.

Panathinaikos a obținut o nouă victorie în campionatul Greciei și se află pe locul 5, cu 31 de puncte. Trupa pregătită de Ladislau Boloni a obținut patru victorii și un rezultat de egalitate în 2021, fără să primească vreun gol.

Panathinaikos, 5 meciuri fără gol primit în 2021

În minutul 31, Bart Schenkeveld a deschis scorul pentru PAO, după ce a înscris cu capul din centrarea lui Dimitrios Emmanouilidis. La faza imediat următoare, OFI Creta a restabilit egalitatea pe tabelă, dar golul lui Adrian Sardinero a fost anulat după consultarea VAR.

2009/10este ultimul sezon în care Panathinaikos a câștigat titlul în Grecia

Argyris Kampetsis și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 86, după ce a primit o pasă cu călcâiul de la Sotirios Alexandropoulos. Panathinaikos a câștigat partida cu OFI Creta cu 2-0 și a ajuns la al 5-a partidă consecutivă fără gol primit.

29 de punctedin 42 posibile a obținut Ladislau Boloni pe banca lui Panathinaikos

VIDEO. Ladislau Boloni: „Sper să mă întorc în România, am avut deja două discuții!”

Sergio Busquets, Andres Iniesta și Xavi, ironizați de un fost internațional englez: „Au petrecut seara în buzunarul meu”Prima victorie pentru Adrian Ursea în 2021: „Am avut o săptămână grea, suporterii au venit peste noi”

Fosta soție a lui Claudiu Niculescu a ajuns de nerecunoscut. „Foarte rău arăți!” Imaginile recente cu Diana Munteanu

Libertatea

Playtech: Imagini RUȘINOASE! S-a DEZBRĂCAT complet la Kanal D! Lumea e șocată...
13:30 Fotbal, Serie A