Kazahstan – Belarus 0-0, ACUM, DGS 2. Belgia - Ţara Galilor, Croaţia - Danemarca, Franţa - Austria şi Polonia - Danemarca, 21:45, pe canalele Digi Sport

4 zile in urmă 25

• Liga Națiunilor: Franța - Austria, joi, 21:45, Digi Sport 1

• Handbal: GOG - Dinamo, joi, 19:45, Digi Sport 2

De fapt în două luni se joacă toate partidele din această fază pentru că au fost patru jocuri în iunie şi urmează cele două din septembrie.

Belgia-Ţara Galilor, Croaţia-Danemarca, Franţa Austria şi Polonia-Danemarca Live Video 21:45, pe canalele Digi Sport

România va disputa primul joc vineri, în deplasare, cu Finlanda, de la ora 21:45, iar luni va întâlni Bosnia Herţegovina, tot de la 21:45. Video de la ambele meciuri vor putea fi găsite pe digisport.ro.

Astăzi, pe 22 septembrie, în direct pe canalele Digi Sport puteţi urmări nu mai puţin de şase partide în direct, pentru ca restul de patru să fie şi ele în transmisiune directă pe siteul digisport.ro.

În Liga A avem nu mai puţin de patru partide tari, Belgia-Ţara Galilor, Croaţia-Danemarca, Franţa Austria şi Polonia-Danemarca.

Zimbabwe este una dintre cele mai incredibile destinații pentru safari. Trăiește experiența autentică pe Digi Life și Digi Online, astăzi de la 19:00!

Alte patru jocuri sunt în Liga C, iar două întâlniri sunt în Liga E

Scoţia-Ucraina 3-0

Meciurile din această "fereastră" a Ligii Naţiunilor au debutat miercuri, cu partida Scoţia-Ucraina, scor 3-0. Meciul trebuia să se dispute în iunie, dar a fost amânat pentru că Ucraina trebuia să joace barajul pentru CM Qatar 2022, care începe în noiembrie. Victoria a fost a britanicilor, obţinută la un scor clar.

Primul gol al scoțienilor a fost marcat abia în repriza secundă, în minutul 70, când McGinn a câștigat un duel în interiorul careului și l-a învins pe goalkeeper-ul ucrainenilor cu un șut din întoarcere.

În minutul 80, Dykes a dublat avantajul gazdelor după ce trimis cu capul în poarta lui Trubin, la o centrare venită din corner. Câteva minute mai târziu, același Dykes a trimis tot cu capul în poarta Ucrainei, după o centrare expediată de același Fraser. Diferența de scor putea fi chiar mai mare, dacă Che Adams nu ar fi nimerit bara transversală în minutul 63.

Liga Națiunilor. Programul zilei de joi, 22 septembrie, și transmisiunile pe canalele Digi Sport

Clasament Liga D

Etichete: meciuri liga natiunilor , liga natiunilor liga a , liga natiunilor liga c , liga natiunilor liga d