Juventus - Crotone 2-0 la pauză | Cristiano Ronaldo reușește ”dubla” după o serie de 3 meciuri fără gol marcat

4 zile in urmă 23

Liga 2: Petrolul - Metaloglobus, marți, 19:00, Digi Sport 1

Liga 1: Viitorul - Poli Iași, luni, 20:30, Digi Sport 1

Torinezii speră să-și refacă moralul după două eșecuri la rând, cu Napoli în campionat și cu Porto în UEFA Champions League.

INTRĂ AICI PENTRU A URMĂRI LIVE MECIUL JUVENTUS - CROTONE!!!

UPDATE Minutul 45+4 Se fluieră finalul primei reprize.

UPDATE Minutul 45+1 GOOOL Juventus!!! Cristiano Ronaldo majorează diferența cu o fază trasă la indigo, servantul fiind Ramsey.

UPDATE Minutul 38: GOOOL Juventus!!! Cristiano Ronaldo deschide scorul cu o lovitură de cap din centrarea lui Alex Sandro. Portughezul nu înscrisese în ultimele 3 partide.

UPDATE Minutul 1: A început partida după un moment de reculegere în memoria lui Mauro Beluggi, fost internațional italian

Un succes i-ar permite trupei lui Andrea Pirlo să nu piardă contactul cu liderul Inter și să profite de pașii greșiți ai Milanului și ai Romei.

Juventus, la care Radu Drăgușin este rezervă, este neînvinsă în fața lui Crotone, dar ultimele două dueluri s-au încheiat nedecis. Oaspeții, cu Denis Drăguș în lot, vin după 4 înfrângeri la rând.

Echipele de start:

Juventus (4-4-2): Buffon - Danilo, Demiral, De Ligt, Alex Sandro - Chiesa, Bentancur, McKennie, Ramsey - Kulusevski, Ronaldo.

Crotone (4-4-2) : Cordaz - Pedro Pereira, Magallan, Golemic, Luperto - Messias, Molina, Vulic, Reca - Ounas, Di Carmine

Etichete: juventus crotone , radu dragusin