Irina Begu, decizie neașteptată. Românca era principala favorită a turneului WTA de la Budapesta

1 săptămână in urmă 17

Miercuri, 21 Septembrie 2022, ora 08:43

104 citiri

Irina Begu

Tenismena Irina Begu (33 WTA), învingătoare săptămâna trecută la turneul WTA 125 de la București, s-a aflat pe lista de start a unei competiții similare care a început la Budapesta.

Cap de serie numărul 1, românca urma s-o înfrunte marți în primul tur pe o reprezentantă a gazdelor, Rebeka Stolmar (606 WTA).

Epuizată din punct de vedere fizic după succesul de la București, Irina Begu a luat însă decizia de ultimă oră de a abandona turneul din Ungaria.

Astfel, organizatorii au înlocuit-o pe Begu pe tabloul principal cu rusoaica Erika Andreeva, care a și câștigat meciul cu Stolmar, 6-1, 6-1.

Tenismena Irina Begu (33 WTA), cea mai în formă româncă din circuitul WTA, proaspăt învingătoare la turneul de la București, va debuta marți în competiția similară de la Budapesta,...

Irina Begu a câștigat turneul WTA de la București și se apropie de Top 30 mondial. Cum a fost finala cu jucătoarea din Ungaria

Irina Begu, locul 41 WTA şi favorită 2, a învinsă, duminică, pe sportiva din Ungaria Reka Luca Jani, locul 114 WTA, scor 6-3, 6-3, şi a câştigat prima ediţie a turneului WTA 125 Ţiriac...