Inter - Udinese 2-0. Joaquin Correa, eroul ”nerazzurrilor” cu două goluri de generic

4 săptămâni in urmă 22

articol scris de Digi Sport
31.10.2021, 17:11

Inter a învins-o pe Udinese într-un meci din runda a 11-a din Serie A, scor 2-0.

italian soccer Serie A match Inter - FC Internazionale vs Udinese Calcio, San Siro stadium, Milan, Italy - 31 Oct 2021 Serie A Joaquin Correa, în Inter - Udinese 2-0 / Foto: Profimedia
  • Liga 2: Astra - Petrolul, duminică, 12:30, Digi Sport 1

• Finala Transylvania Open: Simona Halep - Anett Kontaveit, duminică, 17:30, Digi Sport 2

Singura mare ocazie a primelor 45 de minute i-a aparținut lui Barella. Mijlocașul italian a șutat puternic din jurul punctului cu var, dar portarul lui Udinese a parat execuția campionului european.

Inter - Udinese 2-0. Joaquin Correa, eroul campioanei Italiei

După pauză, campioana din Serie A a rupt echilibrul prin Joaquin Correa. Fotbalistul venit de la Lazio a luat o acțiune pe cont propriu și a marcat superb la capătul primei ore de joc. Argentinianul a dublat avantajul echipei sale 8 minute mai târziu și a stabilit scorul final.

• 4 goluri în 7 meciuri de Serie A a înscris Correa în acest sezon pentru Inter.
  • 30 de milioane de euro este cota de piață a lui Joaquin Correa, potrivit Transfermarkt.

Astfel, Inter a obținut a șaptea victorie a sezonului în campionat și și-a consolidat poziția a treia în Serie A, cu 24 de puncte. Napoli și AC Milan sunt pe primele două locuri, cu câte 28 de puncte și un meci mai puțin disputat decât ”nerazzurrii”.

VIDEO Rezumat Inter - Udinese 2-0

Etichete: inter , joaquin correa , inter udinese , etapa 11 serie a

Digi24

O femeie a aflat că piatra pe care a vrut să o arunce la gunoi este, de fapt, un diamant de 2,4 milioane de euro

O pensionară a fost șocată să afle că o piatră pe care a vrut să o arunge la gunoi este, de fapt...

Descarcă aplicația Digi24

Top articole

anamaria_prodan_foto

"Reghecampf și-a jefuit familia pentru amantă!" Ce a aflat Anamaria Prodan: "Nu ne-am gândit că poate face așa ceva!"

Anamaria Prodan (48 de ani) și Laurențiu Reghecampf (44 de ani) se află în proces de divorț, la...

Olimpiu Moruțan, ”feblețea” șefei galeriei lui Lokomotiv Moscova! Ce a spus rusoaica despre mijlocașul lui Galatasaray

Elizaveta-Belyaeva

Ce spune Emma Răducanu despre situația din România și de ce ezită să-și viziteze bunica

WTA Transylvania Open, Tennis, Cluj-Napoca, Romania - 28 Oct 2021

PSG pregătește lovitura anului! Renunță la Neymar pentru ”cel mai bun jucător din lume”

CL Football Dortmund - Paris, Dortmund Feb 18, 2020.NEYMAR, PSG 10 sad on the groundBORUSSIA DORTMUND - PARIS SGSoccer UEFA Champions League , Round of last 16, S i g n a l I d u n a P a r k S t a d i u m BVB in Dortmund, February 18, 2020. Season 20

”Rebela” tenisului românesc, ”peste campioana de la Roland Garros” după apariția de la Cluj! Ce a reușit Andreea Prisăcariu

Andreea Prisăcariu / Foto: Twitter@IamPrisacariuA

Recomandările redacției

GAZ METAN MEDIAS-ACADEMICA CLINCENI, LIGA 1 CASA PARIURILOR (31.10.2021)

Video Gaz Metan Mediaș - Academica Clinceni 1-1. Elevii lui Ionuț Chirilă obțin in extremis un punct, în prelungiri

Gaz Metan Mediaș - Academica Clinceni, primul meci de duminică al etapei cu numărul 14 din Liga 1, începe la ora 15:00 și va fi transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 1.

Max Verstappen, fără ocolișuri despre rivalitatea cu Lewis Hamilton: ”Nu cred că vom lua masa împreună vreodată!”