Ianis Hagi a înscris un gol pentru Glasgow Rangers în Europa League (1-1 vs Brondby)

3 săptămâni in urmă 39

Ianis Hagi a înscris golul echipei Glasgow Rangers în remiza obținută pe terenul echipei Brondby, scor 1-1, joi seară, în grupa A a Europa League.

Brondby a deschis scorul în minutul 45 (autogol Balogun), dar Hagi (introdus pe teren în minutul 56) a egalat pentru Glasgow Rangers în minutul 77.

Tot în grupa A, Sparta Praga, cu Florin Niţă în poartă, a fost învinsă cu scorul de 3-0 de Olympique Lyon, în deplasare. Au marcat Slimani ('61, '63) şi Ekambi ('90+2).

În grupa E, Galatasaray, echipa lui Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău, a remizat pe teren propriu cu Lokomotiv Moscova, scor 1-1. Au marcat Feghouli ’43 pentru gazde şi Kamano ’73 pentru oaspeţi. Cicâldău a fost integralist, iar Moruţan a jucat până în minutul 76.