Golul etapei în Serie A. Henrikh Mkhitaryan, reușită superbă pentru AS Roma, înainte de meciul cu CFR Cluj

3 luni in urmă 18

Liga 1: Chindia - Sepsi, luni, 18:00, Digi Sport 1

Liga 1: Gaz Metan - FCSB, luni, 21:00, Digi Sport 1

Borja Mayoral a deschis scorul pentru capitolini în minutul 28 al meciului de pe Olimpico. A fost prima reușită a spaniolului împrumutat de la Real Madrid în Serie A.

Henrikh Mkhitaryan, golul superb în Serie A

Patru minute mai târziu, Mkhitaryan și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor cu un șut superb de la distanță, fără nicio șansă pentru Luigi Sepe.

Armeanul a reușit ”dubla” înainte de pauză, după ce a reluat în plasă o minge centrată de Karsdorp, iar Roma - Parma s-a încheiat 3-0.

După această victorie, adversara CFR-ului din Europa League a rămas pe locul trei în Serie A, cu 17 puncte.

VIDEO cu rezumatul partidei AS Roma - Parma 3-0

Meciul dintre CFR Cluj și AS Roma poate fi urmărit joi, de la ora 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS. În tur, italienii s-au impus clar în fața campioanei României, scor 5-0.

Etichete: as roma , henrikh mkhitaryan , as roma parma