Gest măreț! Ce vor face sârbii cu prima de 1 milion de euro primită pentru calificarea la Campionatul Mondial de fotbal

2 săptămâni in urmă 22

Miercuri, 17 Noiembrie 2021, ora 11:48

122 citiri

Cotidianul Kurir a scris că jucătorii echipei naţionale a Serbiei vor dona prima de un milion de euro pentru calificarea la Cupa Mondială din Qatar copiilor cu dizabilităţi, informează marca.com

Prima totală de un milion de euro le-a fost promisă jucătorilor de câtre preşedintele sârb Aleksandar Vucici.

Serbia a produs poate cea mai mare surpiză a preliminariilor europene ale Cupei Mondiale, învingând duminică, la Lisabona, cu scorul de 2-1, naţionala Portugaliei.

Cu acest rezultat, obţinut după un gol marcat în minutul 90 de Mitrovici, naţionala antreantă de Dragan Stojkovici a reuşit să ocupe primul loc în Grupa A, sinonim cu calificarea directă la turneul final al Cupei Mondiale din 2022.

Portigalia a ocupat locul al doilea în clasamentul grupei şi va trebui să treacă de un baraj pentru a merge la competiţia de anul viitor.

Naționala a pierdut din nou o calificare la Campionatul Mondial după ce a terminat grupa pe locul 3. Dan Negru nu poate să accepte că România nu va fi prezentă la turneul final din Qatar....

Radu Paraschivescu, sfat pentru FRF și pentru fotbaliștii naționalei după ratarea calificării! Ce le recomandă scriitorul

E supărare mare în România după ce naționala a ratat calificarea la un nou Campionat Mondial. De 23 de ani nu am fost la un turnel final. Serbia, vecina noastră, s-a calificat la...