FOTO Moment confuz la Iași! Radu Petrescu a arătat două cartonașe roșii într-o fază, dar Angelov a încercat să rămână pe teren

2 luni in urmă 7

LIGA 1  ·  POLI - VOLUNTARI

Articol de GSP - Publicat luni, 01 martie 2021, 18:57 / Actualizat luni, 01 martie 2021 19:15

Pablo Passaglia (31 de ani), mijlocașul lui Poli Iași, și Viktor Angelov (26 de ani), vârful lui FC Voluntari, au fost eliminați în minutul 62 al partidei din Copou, la scorul de 1-0 pentru ilfoveni.

Poli Iași - FC Voluntari, totul AICI!

În minutul 62 al partidei dintre Poli și FC Voluntari, una cu implicații importante în zona retrogradării, Viktor Angelov a avut o intrare brutală. A intrat prin alunecare, cu talpa ridicată, și s-a oprit direct pe piciorul lui Passaglia. Mijlocașul argentinian a avut la rândul lui o reacție deplasată, a încercat să își facă singur dreptate.

Poli Iași - FC Voluntari. Dublă eliminare în Copou

„Centralul” Radu Petrescu, foarte aproape de incident, le-a arătat amândurora cartonașul roșu. A fost un moment de confuzie. Inițial, Angelov a crezut că doar adversarul a fost eliminat și își reluase locul în dispozitiv. În cele din urmă a părăsit suprafața de joc.

Imediat după momentul tensionat, Antoni Ivanov a înscris golul de 2-0.

Clasament Liga 1:

EXCLUSIV Liber la meciuri distruse de arbitri! Șanse infime ca Liga 1 să aibă VAR în 2021 » Scuza invocată de FRFVIDEO Ce o fi văzut Bîrsan?! Penalty scandalos în Hermannstadt - Sepsi!

Primarul Timișoarei s-a suit în tren și după câteva stații și-a dat seama că nu are bilet. Ce a făcut imediat

Libertatea

Playtech: INCREDIBIL! Ce a făcut Gheorghe Dincă chiar acum. Monstrul din Caracal nu a avut nicio jenă...
13:30 Tenis, WTA