Fotbal: Liga Campionilor - Lewandowski (Bayern Munchen), indisponibil pentru meciul retur cu PSG

3 săptămâni in urmă 8

Atacantul polonez Robert Lewandowski, golgheterul echipei Bayern Munchen, a efectuat luni dimineaţă prima sesiune de alergare după accidentarea la genunchiul drept suferită în timpul convocării la selecţionata ţării sale, însă nu va putea evolua în returul cu Paris Saint-Germain, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, a anunţat clubul bavarez pe site-ul său oficial. Lewandowski a părăsit terenul accidentat în minutul 63 al meciului câştigat luna trecută de Polonia împotriva Andorrei (3-0), în preliminariile Cupei Mondiale din 2022, fiind diagnosticat cu o entorsă la ligamentele genunchiului drept. Din cauza acestei accidentări, internaţionalul polonez a ratat meciul tur cu PSG, pierdut pe teren propriu de Bayern Munchen (scor 2-3), pe 7 aprilie. Returul este programat marţi seara, pe stadionul Parc des Princes din capitala Franţei. În vârstă de 32 ani, Robert Lewandowski a marcat 42 de goluri în 36 de meciuri disputate de la debutul acestui sezon alături de Bayern Munchen. AGERPRES (AS/autor: Mihai Dragomir, editor: Mihai Ţenea, editor online: Simona Aruştei)