Fotbal: Leeds a învins în deplasare pe Fulham, în Premier League

3 săptămâni in urmă 1

Echipa Leeds United a învins vineri seara, în deplasare, cu 2-1, pe Fulham, în meciul de deschidere al etapei a 29-a din Premier League, un prim succes al elevilor lui Marcelo Bielsa după trei partide consecutive fără victorie. Patrick Bamford a deschis scorul pentru Leeds în minutul 29, Joachim Andersen a egalat în minutul 38, pentru ca Raphinha să înscrie golul victoriei în partea a doua a meciului, în minutul 58. Leeds United este acum pe locul 11 în clasament, cu 39 de puncte, în timp ce Fulham este pe 18, cu 26 de puncte, şi luptă pentru evitarea retrogradării. Restul partidelor etapei vor avea loc în acest weekend. În clasament, Manchester City se poate considera deja campioană, având 71 de puncte, pe locurile 2 şi 3 fiind Manchester United, respectiv Leicester City, cu 57 şi 56 puncte. AGERPRES/(AS- editor: Adrian Drăguţ, editor online: Simona Aruştei)