Fotbal - La Liga: Real Madrid a învins-o cu emoţii pe lanterna roşie Huesca

2 luni in urmă 1

Real Madrid s-a impus cu emoţii pe terenul lanternei roşii Huesca, scor 2-1, sâmbătă, într-un meci din etapa a 22-a a campionatului de fotbal al Spaniei.     Foto: (c)  JAVIER CEBOLLADA/EPA În faţa unui adversar care a jucat foarte defensiv, echipa antrenată de Zinedine Zidane a înscris prin fundaşul central Raphael Varane, în minutele 55 şi 84. Gazdele deschiseseră scorul prin Javi Galan în minutul 48.     Foto: (c) Albert Gea/REUTERS Până la această oră, în cadrul etapei au mai avut loc meciurile: sâmbătă Levante - Granada 2-2 Au marcat: Jose Morales (30, 67), respectiv Kenedy (43), Soldado (90+2)     Foto: (c)  Kai Foersterling/EPA vineri Alaves - Real Valladolid 1-0 A marcat: Joselu (66)     Foto: (c)  David Aguilar/EPA Lider autoritar este Atletico Madrid, cu 50 de puncte după 19 jocuri, urmată de Real Madrid, 43 puncte (21 jocuri), FC Barcelona, 40 puncte (20 jocuri), Sevilla FC, 39 puncte (20 jocuri) etc. AGERPRES (AS/editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Andreea Preda)