Ferencvaros dă lovitura în preliminariile Champions League: o elimină pe Dinamo Zagreb. Toate rezultatele serii în Europa

2 months ago 8

Chindia Targoviste - Hermannstadt (vineri, ora 18:00, Digi Sport 1)

Botoşani - Shkëndija (joi, ora 18:45, Digi Sport 1)

Dinamo Zagreb, fosta adversară a CFR-ului, eliminată în Ungaria

Fosta adversară a celor de la CFR ClujDinamo Zagreb, a fost eliminată în Ungaria de Ferencvaros, la capătul unei partide echilibrate.

Maghiarii au deschis scorul prin Lovrencsics, în minutul doi, dar campioana Croației a egalat prin autogolul lui Myrto Uzuni, la mijlocul primei reprize.

Același Myrto Uzuni a adus victoria lui Ferencvaros, prin golul marcat în minutul 65.

Toate rezultatele serii

O altă surpriză s-a consemnat în Cipru, unde Steaua Roșie Belgrad a fost eliminată de Omonia Nicosia. Sârbii au fost conduși, au egalat și au dus partida în prelungiri, dar au pierdut la loviturile de departajare.

Molde s-a calificat tot după executarea penalty-urilor, în Azerbadjan, contra lui Qarabag. Și FC Midtjylland, campioana Danemarcei, s-a calificat mai departe, după ce a trecut de Young Boys categoric, scor 3-0.