Fenerbahce – Rizespor 1-0, liveSCORE ACUM » Marius Șumudică, meci de foc în Turcia

3 săptămâni in urmă 17

STRANIERI  ·  FENERBAHCE - RIZESPOR

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 ianuarie 2021, 17:41 / Actualizat sambata, 30 ianuarie 2021 18:52

Rizespor, echipa lui Marius Șumudică, joacă ACUM pe terenul lui Fenerbahce, în etapa 21 din Turcia. Partida a început la ora 18:00, e liveSCORE pe GSP.ro și în direct pe Look Sport 2.

Vezi AICI clasamentul și programul din Turcia!

live » Fenerbahce – Rizespor 1-0

A marcat: Akkan (autogol) 45+1Click AICI pentru live+statistici!

Fenerbahce – Rizespor, echipe de start:

Fenerbahce: Altay - Nazım, Serdar, Attila, Caner - Ozan, Gustavo - Valencia, Thiam, Pelkas - Samatta
Antrenor:  Erol Bulut

Rizerspor: Gökhan - Moroziuk, Emir, Meriah, Meljnak - Donsah, Dokovic, Boldrin - Fabricio, Michalak, Samudio
Antrenor: Marius Șumudică

Noul transfer al gazdelor, Mesut Ozil, urmărește meciul din tribună:

După 20 de partide, Rizespor este pe locul 12, cu 25 de puncte, iar etapa trecută a remizat contra campioanei en-titre, Istanbul Bașakșehir, 1-1. Fenerbahce este pe 3, cu 42 de puncte, iar dacă se impune azi va deveni lider în Turcia.

Marius Șumudică și Rizespor, fără 12 jucători

Valul de infectări cu COVID-19, care-i afectează lotul, face ca antrenorul român să nu aibă la dispoziție pentru meciul de mâine, împotriva lui Fenerbahçe, 12 jucători în total!

Loic Remy, Milan Skoda, Montassar Talbi, Tunay Torun, Fernando Andrade, Erik Sabo, Kemal Rüzgar, Selim Ay, İsmail Köybaşı, Mithat Pala și Alberk Koç sunt în continuare pozitivi și nu au făcut deplasarea la Istanbul, iar căpitanul Abdullah Durak e suspendat, din cauza cumului de cartonașe galbene.

VIDEO Geraldo Alves despre Marius Șumudică: „A făcut minuni în Turcia!”

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Dan Petrescu, victorie dramatică în Turcia! Golul a venit în ultimul minutAlex Maxim, gol în minutul 90+8 al meciului dintre Gaziantep și Galatasaray » Cât s-a terminat partida

Adriana Bahmuțeanu, printre protestatarii din fața Ministerului Sănătății, fără mască de protecție. Răspunsul incredibil pe care i l-a dat unui jandarm, după ce i-a cerut să se legitimeze

Libertatea

Playtech: BOMBĂ! Anamaria Prodan, primele declarații despre DIVORȚUL de Reghecampf după ce Gigi Becali i-a dat de gol
12:15 Fotbal, Liga 1