FCSB - Astra 3-0. Eugen Neagoe ignoră scorul: „Trebuia să avem 2-0 la pauză! Nu luam gol două zile dacă nu-l schimbam pe Găman”

1 lună in urmă 17

LIGA 1  ·  FCSB - ASTRA 3-0

FCSB a învins-o pe Astra, scor 3-0. Eugen Neagoe pune înfrângerea contra liderului pe seama schimbării forțate a lui Găman

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 ianuarie 2021, 21:26 / Actualizat vineri, 15 ianuarie 2021 22:26

FCSB a învins-o pe Astra, scor 3-0, în ultimul meci al rundei #16 din Liga 1. Eugen Neagoe (53 de ani) pune înfrângerea contra liderului pe seama schimbării forțate pe care a trebuit s-o efectueze în minutul 71, când s-a accidentat Găman.

Toate detaliile despre FCSB - Astra, AICIRezultatele rundei #16 din Liga 1

Eugen Neagoe: „Cu Găman în teren, FCSB nu ne dădea gol două zile!”

„Explicațiile sunt puține și simple. Am făcut un joc foarte bun 77 minute. Cei de la FCSB n-au avut nicio ocazie până atunci. Au avut o posesie mai bună, în rest nimic. Trebuia să avem 2-0 la pauză. Ăsta este fotbalul, noi am ratat. Totul s-a terminat după minutul 78.

Riza e un copil, trebuia să fie mai atent la golul marcat de Man. O să vedeți în meciurile următoare, când vom avea o bancă mai puternică. Vom arăta mult mai bine când vom avea toți jucătorii la dispoziție.

Jucam două zile și nu luam gol dacă nu-l schimbam pe Găman. Pe final, da, a fost un dezastru. Ei s-au antrenat în Turcia, totuși. Noi prin țară... asta e!”, a declarat Neagoe.

Totuși, FCSB a avut ocazii de gol în prima repriză. Florinel Coman a lovit bara în minutul 11, iar cele două șuturi surprinzătoare ale lui Tănase i-au dat emoții lui David Lazar.

Clasament Liga 1

Detaliul remarcat de Costin Ștucan la amicalul disputat de FCSB în Antalya: „Stau ca sardinele”

Citește mai multe știri din Liga 1:

Dinamo, reacție surprinzătoare în scandalul cu Magaye Gueye » „Câinii” îl atacă pe Pablo Cortacero în comunicatul oficialEugen Neagoe, după ce FCSB a scăpat de carantină: „E de felicitat dacă a driblat DSP-ul!”

Incredibil ce s-a ales acum de fondatorul jocului Caritas. A fost unul dintre cei mai bogați români

Libertatea

Playtech: Ianis Hagi i-a dat o 'palmă' lui Steven Gerrard! ULUITOR: scoțienii au făcut anunțul de ultimă oră
16:30 Handbal M, CM 2021