FC Koln - Borussia Dortmund 2-2. "Bestia" Haaland a egalat în minutul 90, după un nou meci fantastic

4 săptămâni in urmă 1

articol scris de Digi Sport
20.03.2021, 18:32

Borussia Dortmund a smuls dramatic un punct din deplasarea cu FC Koln, scor 2-2, după ce vedeta Erling Haaland a egalat în minutul 90.

profimedia-0599394452 Bundesliga Erling Haaland, într-un meci pentru Borussia Dortmund / Foto Profimedia

La Liga: Celta Vigo - Real Madrid, sâmbătă, 17:15, Digi Sport 1

Liga 1: FC Argeș - Academica Clinceni, sâmbătă, 19:15, Digi Sport 1

Dortmund a început perfect meciul cu FC Koln, în direct la Digi Sport 3. Haaland a deschis scorul în minutul 3, din pasa lui Emre Can. Koln a egalat în minutul 35, când Duda a înscris de la 11 metri.

FC Koln - Borussia Dortmund 2-2. Haaland a egalat în minutul 90

Gazdele au preluat conducerea în mod surprinzător în minutul 65, când Jakobs l-a învins pe Hitz. Erling Haaland a salvat un punct pe Dortmund în minutul 90, când a semnat dubla.

În urma acestui egal, Borussia Dortmund rămâne pe locul 5, cu 43 de puncte. FC Koln a urcat pe locul 14, cu 23 de puncte. Bayern Munchen și-a consolidat poziția de lider după demonstrația cu VfB Stuttgart, scor 4-0.

VIDEO Rezumatul partidei FC Koln - Borussia Dortmund 2-2

Etichete: borussia dortmund , fc koln , koln dortmund , erling haaland , video bundesliga , erling haaland borussia dortmund

Digi24

Vapoarele „zboară” tot mai des în apropiere de țărmul insulelor britanice - un vas de croazieră a fost fotografiat deasupra orizontului

Vapoarele „zboară” tot mai des în apropiere de țărmul insulelor britanice - un vas de croazieră a...

Descarcă aplicația Digi24

Top articole

Rangers v Slavia Prague, UEFA Europa League, Round Of 16, Second Leg, Football, Ibrox Stadium, Glasgow, UK - 18 Mar 2021

"Bijuteria" lui Nicolae Stanciu, în imagini. Reuşita de generic în stilul Beckham, elogiată de jurnaliştii din întreaga lume

Nicolae Stanciu a marcat un noul gol de generic pentru Slavia Praga şi a decis astfel calificarea...

FCSB - CFR Cluj 3-0. Campionii, umiliți, cu 9-0 la șuturi pe poartă și gafe mari. Arlauskis, eliminat la primul joc de la revenire

gol

Avem tabloul complet UEFA Champions League! Meciuri de 5 stele: Bayern - PSG și Real - Liverpool. Cum arată semifinalele

RB Leipzig v Paris Saint-Germain F.C - UEFA Champions League Semi Final

Ianis Hagi a intervenit în scandalul de rasism apărut după Rangers - Slavia! Mesajul mijlocașului român

Ianis Hagi și Glen Kamara, în meciul Rangers - St. Mirren / Foto: Profimedia

Surpriză totală: "Neymar va juca împreună cu Messi, dar nu la PSG". Impresarul care a dezvăluit echipa

FC Barcelona v Villarreal CF - La Liga

Recomandările redacției

cr7

Cristiano Ronaldo, un nou premiu în Italia! Mesajul i-a pus pe jar pe fanii lui Juventus

Live Score&Video Celta Vigo - Real Madrid 1-2, ACUM, la Digi Sport 1. ”Dublă ”Benzema, Santi Mina a redus din handicap La Liga

Real Madrid v Atalanta - UEFA Champions League Round Of 16 Leg Two

Video S-a rupt clasamentul în Liga 3 după ultimul meci al Stelei. Cum arată lupta "militarilor" cu FCSB II

CSA STEAUA BUCURESTI-FCSB 2, LIGA 3 (13.03.2021)

Ronaldinho, în depresie. Drama care l-a făcut să bea încontinuu și să își "arunce" banii