1 lună in urmă 3

Farul a jucat sâmbătă un meci amical cu Universitatea Craiova. Partida a avut loc în cadrul Bazei Sportive ”Lunca Jiului” din Craiova, iar echipa din Liga 1 a câștigat. Constănțenii au reușit să țină piept oltenilor o repriză, la pauză fiind 0-0.

Farul a pierdut, scor 0-2, dar a ratat o lovitură de la 11 metri

Farul a avut ocazia să intre cu avantaj la cabine, grație unei lovituri de pedeapsă obținută în a doua parte a primei părți. Execuția lui Antonio Cruceru a fost însă parată de portarul italian Mirko Pigliacelli. Echipa lui Ianis Zicu a cedat în cele din urmă, scor 0-2, după golurile marcate de atacantul Ivan Mamut, în minutele 55 și 68.

CONTINUAREA ARTICOLULUI o poți citi pe Liga2.ro:

The post Farul a ținut piept Universității Craiova doar o repriză. A pierdut amicalul, după ce a ratat o lovitură de pedeapsă la scorul de 0-0 appeared first on Prosport.