Europa League, LIVE de la 19:55 » Aflăm împreună toate echipele calificate în „optimi”. Situația românilor

1 lună in urmă 5

EUROPA LEAGUE  ·  „16”-IMI

Europa League, „16”-imi, LIVE pe GSP.ro

Articol de GSP - Publicat joi, 25 februarie 2021, 00:32 / Actualizat joi, 25 februarie 2021 01:23

Astăzi aflăm toate echipele calificate în „optimile” Europa League. Meciurile retur din „16”-imi pot fi urmărite liveSCORE, TEXT, FOTO+VIDEO pe GSP.ro.

Tottenham a câștigat miercuri și returul cu Wolfsberger, scor 4-0 (4-1 în tur), și este prima formație calificată în „optimile” Europa League. Meciul a fost devansat cu o zi. Joi, tot în nordul Londrei, este programată și disputa Arsenal - Benfica. Din motive de securitate, UEFA a recurs la această modificare.

În tur: 2-4Live+Statistici

Situația românilor din Europa League: toți au șanse la calificare!

Turul șaisprezecimilor de finală din Europa League a oferit o ploaie de goluri. Niciunul dintre românii implicați nu a pierdutCiprian Tătărușanu (AC Milan, rezervă în tur) a remizat cu Steaua Roșie Belgrad în tur, 2-2Dinamo Kiev, formația antrenată de Mircea Lucescu și la care joacă Tudor Băluță, a făcut egal cu belgienii de la Club Brugge, scor 1-1Ianis Hagi a început meciul tur dintre Anwerp și Rangers pe banca de rezerve. Steven Gerrard l-a introdus în minutul 74, la scorul de 3-2 pentru belgieniNicolae Stanciu a evoluat 73 de minute în Slavia Praga - Leicester, scor 0-0.

Lidia lucrează în telemuncă și s-a mutat la țară. Având ceva mai mult timp, a pus un anunț banal pe un grup local de pe facebook și de atunci are comenzi în fiecare zi. Ce s-a apucat să vândă

Libertatea

Playtech: ȘOC! Miliardarul României care îl ajută pe Irinel Columbeanu. Cum va reveni în afaceri
10:00 Tenis, WTA