Elveţienii s-au făcut de râs. Meci întârziat după ce s-a constatat că o poartă era mai înaltă într-o parte

2 săptămâni in urmă 2

articol scris de Digi Sport
29.03.2021, 10:38

Lovitura de start a meciului Elveţiei - Lituania (1-0), din cadrul preliminariilor CM 2022 din Qatar, a fost întârziată cu aproximativ 15 minute, duminică seara.

Switzerland v Lithuania - FIFA World Cup 2022 Qatar Qualifier CM 2022 Qatar Meciul Elveţia-Lituania a întârziat 15 minute pentru a se înlocui o poartă / Foto: Getty Images

Media: Fotbal Club, luni, 19:30, Digi Sport 1

Media: Digi Sport Special, luni, 21:30, Digi Sport 1

Elveţienii au avut nevoie de acest răgaz pentru putea schimba una dintre porţi, a cărei înălţime s-a dovedit prea mare prea mare, informează AFP.

Elveţienii aveau o poartă mai înaltă cu 10 centimetri într-o parte la meciul cu Lituania

Membrii staff-ului arenei Kybunpark Stadium din Sankt-Gallen, locul de desfăşurare a meciului, s-au mobilizat pentru a înlocui în cel mai scurt timp posibil bara considerată prea înaltă, după ce aceasta a fost măsurată de oficialii meciului şi s-a constatat că avea între 5 şi 10 cm mai mult decât normal, anunţă Agerpres.

Conform responsabililor arenei, cel mai probabil, cauza a fost introducerea greşită în sol a porţii.

Etichete: elvetia lituania , preliminarii cm 2022 , poarta elvetia

Digi24

Nava care blochează Canalul Suez a fost repusă pe linia de plutire. Bursele au crescut imediat, prețul petrolului scade

Nava care blochează Canalul Suez a fost repusă pe linia de plutire. Bursele au crescut imediat...

Descarcă aplicația Digi24

Top articole

Serbia v Portugal, FIFA World Cup Qualifiers, Group A, Rajko Mitic Stadium, Belgrade, Serbia - 27 Mar 2021

Ce a făcut arbitrul după ce a realizat că golul lui Ronaldo din prelungirile meciului cu Serbia trebuia validat

Reacția Federației Maghiare de Fotbal, după greșelile de arbitraj și acuzațiile de rasism de la meciul cu România U21

marius marin

Preliminarii CM 2022 | Etapa a doua: Macedonia de Nord s-a distrat cu Liechtenstein, în grupa României. Toate rezultatele

qatar

Ce nebunie! Rapid a prins play-off-ul în ultima etapă din Liga 2. S-au calificat și Craiova, Călărași, Mioveni, Csikszereda și ASU Poli

pjimage

România - Germania 0-1 în preliminariile CM. Nemții, prea buni. Au avut o bară și 9 șuturi pe poarta lui Niță, care a fost erou

profimedia-0601881402

Recomandările redacției

profimedia-0601873981

Video Exclusiv România - Germania 0-1 | "Dacă eram selecționer, de aici plecam". Mirel Rădoi, "scos la tablă": "Jucăm fără număr 7"

Marius Șumudică critică tactica aleasă de Mirel Rădoi în meciul România - Germania 0-1, din preliminariile pentru CM 2022. În plus, jucătorii au fost prost aleși.

Cristiano Ronaldo riscă să fie suspendat, după criza de nervi din finalul meciului Serbia - Portugalia

Primele semne de frustrare arătate de Roger Federer

UNIQLO sort la premičre casquette RF pour Roger Federer

Real Madrid a ieșit din cursa pentru transferul lui Ronaldo, dar portughezului îi rămân deschise două uși importante