Echipa lui Marius Șumudică, Yeni Malatyaspor, a suferit un nou eșec. N-a mai câștigat de 13 partide

1 săptămână in urmă 11

• Liga Campionilor: Buducnost - CSM București, sâmbătă, 19:00, Digi Sport 1

• Ligue 1: PSG - Brest, sâmbătă, 22:00, Digi Sport 1

Echipa lui Marius Șumudică, Yeni Malatyaspor, a suferit un nou eșec, 1-2 cu Goztepe

Malatyaspor a deschis scorul chiar din minutul 7, prin Eskihellac, însă Emir a egalat din penalty, în minutul 15. Lovitura de grație a dat-o Lourency, în minutul 73.

Ultimii 4 jucători transferați de Malatyaspor, la cererea lui Șumudică, au fost titulari, însă nu au putut ajuta echipa.

Yeni Malatyaspor este pe ultimul loc în Turcia

Yeni Malatyapor nu a mai câștigat în ultimele 13 meciuri oficiale, de pe 22 octombrie 2021, 2-1 cu Altay.

În campionat, echipa lui Șumudică e pe ultimul loc, fără victorie în ultimele 11 etape.

Trupa lui Șumudică are cel mai slab atac, cu 17 goluri marcate și cea mai slabă defensivă, cu 37 de goluri primite în 21 de etape.

Etichete: marius sumudica , yeni malatyaspor