Dunărea Călărași - CS Mioveni 0-3, ACUM, pe Digi Sport 1. Argeșenii nu au milă de echipa lui Cristi Pustai

1 lună in urmă 64

• UCL: Liverpool - Real Madrid, miercuri, 22:00, Digi Sport 1

• UCL: Borussia Dortmund - Manchester City, miercuri, 22:00, Digi Sport 2

Ocupantele locurilor 3 și 4 în Liga 2, Dunărea Călărași și CS Mioveni, caută prima victorie din play-off pentru a ține pasul cu primele două clasate, U Craiova 1948 și Rapid.

LIVE VIDEO Dunărea Călărași - CS Mioveni 0-3, ACUM, pe Digi Sport 1

Minutul 41: GOOL CS Mioveni! Înscrie și Bogdan Rusu, după o gafă în defensiva Călărașiului.

Minutul 37: GOOL CS Mioveni! Burnea reușește ”dubla” după ce reia cu capul o minge centrată din corner.

Minutul 19: GOOL CS Mioveni! Burnea deschide scorul în urma unui corner.

Minutul 2: Ocazie mare pentru piteșteni! Toma trimite pe lângă poartă din poziție ideală.

Minutul 1: Fluier de start!

Echipele de start:

• Dunărea Călărași: Began - Sîrbu, Wiktorski, Șandru, Sălceanu - Cârstocea, Pușcaș, Ciucur - Alami, Alexandru, Kanda
  • CS Mioveni: Popescu - Rădescu, Gherghe, Iacob, Burnea - Isfan, Toma, Veres, Mar - Blănaru - Rusu

Dunărea Călărași - CS Mioveni | LIVE VIDEO | ora 16:30, pe Digi Sport 1. Confruntări directe și statistici

Gazdele vin după eșecul usturător de la Buftea, 1-4 în fața Rapidului, după ce în prima etapă au remizat, 0-0, pe teren propriu, în compania lui ASU Poli Timișoara. De partea cealaltă, CS Mioveni a înregistrat două rezultate de egalitate albe în primele două jocuri din play-off, 0-0 cu U Craiova 1948 și Csikszereda.

Ambele echipe au câte 35 de puncte, la șapte lungimi în urma liderului U Craiova 1948 și cu patru mai puține decât Rapid. În sezonul regulat, Dunărea Călărași s-a impus la limită, 1-0. De altfel, formația lui Cristi Pustai este neînvinsă în ultimele șase confruntări directe (2 victorii și 4 remize).

Rusu, cu șase goluri, și Alexandru, cu cinci reușite, sunt cei mai buni marcatori ai Dunării Călărași, în timp ce Blănaru este golgheterul lui CS Mioveni, punctând de patru ori.

Dunărea Călărași - CS Mioveni | LIVE VIDEO | ora 16:30, pe Digi Sport 1. Echipe probabile

• Dunărea Călărași: Began – Tenea, Wiktorski, Șandru, Sălceanu – Sîrbu, Lopez, Pușcaș, Ciucur – Kanda, Alami
  • CS Mioveni: Popescu – Rădescu, Iacob, Gheorghe, Șerbănică – Șerban, Veres – Isfan, Rusu, Măr – Blănaru
Etichete: play-off liga 2 , dunarea calarasi cs mioveni , etapa 3 play-off liga 2