Două faze dificile pe „Arena Națională” înainte de pauză » Ambele echipe au cerut penalty

3 săptămâni in urmă 1

Goran Pandev vs. Vlad Chiricheș // foto: captură PRO TV +24   FOTO

Goran Pandev vs. Vlad Chiricheș // foto: captură PRO TV

Articol de GSP - Publicat joi, 25 martie 2021, 21:56 / Actualizat joi, 25 martie 2021 22:43

Finalul primei reprize a meciului dintre România și Macedonia de Nord a fost unul încins. Goran Pandev a cerut penalty pentru oaspeți, la fel cum a făcut-o Florin Tănase pentru „tricolori”.

România - Macedonia de Nord poate fi urmărit AICI

„Centralul” portughez Fabio Verissimo s-a confruntat cu două faze dificil de judecat în finalul primei părți a încleștării de pe „Arena Națională”. Pe rând, Goran Pandev și Florin Tănase - autorul singurului gol al primei reprize - au cerut penalty.

Faze înșelătoare în România - Macedonia de Nord

Prima dată a căzut Goran Pandev, în careul lui Florin Niță, de lângă Vlad Chiricheș. Arbitrul portughez nu a dictat penalty, ci i-a acordat cartonașul galben pentru simulare lui Pandev, iar reluările TV au demonstrat că „centralul” a luat decizia corectă, din moment ce nu a existat contact între cei doi.

Înainte de pauză, a venit rândul lui Florin Tănase să solicite o lovitură de la punctul cu var. Tănase a fost lovit peste tibie de Musliu, stoperul Macedoniei de Nord, dar arbitrul a lăsat jocul să curgă, spre nemulțumirea jucătorului de la FCSB. Reluările TV demonstrează că arbitrul a greșit!

Mai multe știri despre România - Macedonia de Nord:

Vocile Gazetei » România - Macedonia de Nord, comentat LIVE de Țepelin, Udrea și Răureanu

Rădoi, schimbare în minutul 15! Un debutant a intrat în locul lui Florinel Coman

Playtech: BOMBĂ! Câți bani primește Mădălina Ghenea pentru rolul Sophiei Loren. Culisele unui rol controversat