Derby al românilor în Serie A. Cum s-a încheiat confruntarea dintre Răzvan Marin și Radu Drăgușin. Alte rezultate

2 săptămâni in urmă 21

Joi, 06 Ianuarie 2022, ora 17:56

59 citiri

Formaţia Cagliari, la care joacă Răzvan Marin, a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa lui Radu Drăguşin, Sampdoria Genova, într-un meci din etapa a XX-a a campionatului Italiei.

Învingătorii au revenit de la 0-1. Sampdoria a deschis scorul prin Gabbiadini, în minutul 18. Pentru Cagliari au înscris Deiola ’55 şi Pavoletti ’71.

În minutul 90+1, de la gazde a fost eliminat Candreva.

Răzvan Marin a fost integralist la oaspeţi, iar la gazde Drăguşin a intrat pe teren în minutul 51.

Tot în Serie A, Lazio Roma, cu Ştefan Radu rezervă, a remizat acasă cu Empoli, scor 3-3. Oaspeţii au condus cu 2-0. Empoli a marcat prin Bajrami ‘6 (penalti), Zurkowski ‘8 şi Di Francesco ’75. Pentru Lazio au înscris Immobile ’14 şi Milinkovic-Savic ’66, ‘90+3.

De asemenea, Hellas Verona a învins în deplasare Spezia, scor 2-1. Au marcat Caprari ’59, ’70 pentru Verona şi Erlic ’85 pentru Spezia. De la Spezia a fost eliminat Agudelo, în minutul 88.

Partidele Sassuolo – Genoa, AC MilanAS Roma şi Juventus – Napoli au loc de asemenea joi.

Alte patru meciuri care erau programate joi nu se dispută, din cauza covid-19.

Fotbalistul echipei Cagliari, Răzvan Marin, a fost eliminat, sâmbătă seară, la meciul pierdut în faţa formaţiei Udinese, scor 0-4, în etapa a XVIII-a a campionatului Italiei. Marin,...

Haos în campionatul Italiei. 4 echipe nu se pot prezenta la etapa de joi, iar Liga refuză să amâne meciurile

Cea de-a 20-a etapă din Serie A, programată joi, va avea patru meciuri pierdute la masa verde. Liga Italiană refuză să amâne întâlnirile, în timp ce echipele refuză să joace. Bologna,...