1 lună in urmă 17

Dennis Man este din nou titular la Parma! Internaționalul român a prins un loc în formula de start în marele meci cu Milan, care va fi Live Video Online pe prosport.ro, de la ora 19:00.

Cum Valentin Mihăilă este accidentat, fostul atacant de la FCSB și-a găsit loc în primul unsprezece, mai ales că Parma începe partida cu Milan cu trei atacanți: Man, Pelle și Gervinho. În etapa precedentă, Dennis a reușit primul gol în Serie A: Benevento și Parma s-au întâlnit pe stadionul „Ciro Vigorito” din Benevento, și au remizat, scor 2-2.

„În ceea ce privește atacul, suntem bine din punct de vedere numeric. Îi avem la dispoziție pe Gervinho, Man, Pelle, Traore, de la Primavera, dar și pe Cornelius. Cornelius este disponibil, dar nu pentru 90 de minute, așa că vom discuta cu medicul”, spunea Roberto D’Aversa, antrenorul Parmei, înaintea partidei cu Milan.

Dennis Man, din nou titular în Serie A! Parma – AC Milan, Live Video Online, de la ora 19:00

Parma, echipa de start: Sepe – Conti, Bani, Pezzella, Gagliolo – Hernani, Kucka, Kurtic – Man, Pelle, Gervinho

AC Milan, echipa de start: Donnarumma – Kalulu, Tomori, Kjaer, Hernandez – Bennacer, Kessie – Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic – Ibrahimovic

„Investiția lui Kyle Krause în cei doi atacanți români tineri a avut sens. Acum, după ce aceștia s-au acomodat și par că evoluează de la meci la meci, Parma se pregătește să profite de toate beneficiile acestei afaceri, mai ales că se vorbește de interes pentru ei din mai multe locuri”, au scris recent cei de la Parma Live.

The post Dennis Man, titular în marele meci al Parmei cu AC Milan, Live Video Online. Ibrahimovic, din primul minut pe teren appeared first on Prosport.