Dennis Man, pasator excelent în Parma - Inter. Cifrele românului + nota obținută

1 lună in urmă 47

articol scris de Digi Sport
04.03.2021, 23:53

Dennis Man a fost titular în meciul Parma - Inter, în direct la Digi Sport 2, însă a ieșit la pauză după ce a acuzat probleme medicale.

Parma Calcio v FC Internazionale - Serie A Serie A Dennis Man, în duel cu Skriniar, în meciul Parma - Inter / Foto: Profimedia

Liga 1: Sepsi Sf. Gheorghe - Chindia Târgoviște, vineri, 17:30, Digi Sport 1

Liga 1: Viitorul - Academica Clinceni, vineri, 20:30, Digi Sport 1

Man a fost făcut KO de Bastoni în minutul 27 și a reușit cu greu să ducă la capăt prima repriză. Antrenorul D'Aversa l-a înlocuit cu Valentin Mihăilă la pauză, după ce Man a acuzat stări de amețeală ca urmare a ciocnirii cu Bastoni.

Sofa Score i-a oferit lui Dennis Man nota 6,8 pentru prestația din prima repriză a meciului cu Inter. De remarcat faptul că Man a greșit o singură pasă împotriva Interului și a avut 15 reușite. Iată cum arată toate cifrele românului.

Cifrele lui Valentina Mihăilă din meciul Parma - Udinese 2-2

Minute jucate: 45Pase reușite: 15Pase greșite: 1Șuturi expediate: 2Dueluri câștigate: 4Atingeri: 26Faulturi comise: 0Nota: 6.8

VIDEO Dennis Man a ratat o ocazie importantă în Parma - Inter

Etichete: serie a , inter milano , parma , video serie a , stranieri , dennis man , valentin mihaila , valentin mihaila parma , dennis man parma

Digi24

Un bărbat din Argeș a murit a doua zi după ce s-a vaccinat împotriva Covid-19

Descarcă aplicația Digi24

Top articole

*EXCLUSIVE* Swedish Maverick Zlatan Ibrahimovic and his family arrive at their Milanese Home with a car full of luggage.

Un Ferrari parcat ”pe dos”, momentul în care Zlatan și-a găsit iubirea: ”I-am zis grosolan să-l mute!” De ce nu se căsătoresc

Zlatan Ibrahimovic (39 de ani), care în aceste zile face show la Sanremo, este din 2002 într-o...

”Nu poți să amesteci lucrurile!” Motivele căderii lui Florinel Coman: ”Prietena pe care o ai trebuie să te înțeleagă”

florinel

Reacția virală a lui Messi, la golul lui Pique din "meciul de infarct" cu Sevilla: "A înnebunit!"

Leo Messi

Ronaldo, ”dat de gol” de Georgina: ”problemele” cu care se confruntă în afara terenului și atitudinea de după eșecuri

ronaldo georgina

”A spus că o să-mi ia totul!” Război între Ilie Năstase și Ioana, soția sa, care a intentat divorț

Nastase si Ioana

Recomandările redacției

Parma vs Inter - Serie A TIM 2020/2021

Video Parma - Inter 1-2. Liderul din Serie A, prea puternic pentru Man și Mihăilă. Cum arată acum clasamentul

Parma, formația lui Valentin Mihăilă și Dennis Man, primește vizita lui Inter Milano, astăzi, de la ora 21:45, în cadrul etapei cu numărul 25 din Serie A. Partida va fi transmisă ÎN DIRECT de Digi...