Dennis Man, făcut KO în Parma - Inter! Mihăilă l-a schimbat la pauză

1 lună in urmă 1

articol scris de Digi Sport
04.03.2021, 22:58

Dennis Man a fost titular în premieră în Serie A, în meciul Parma - Inter, dar antrenorul D'Aversa a fost nevoit să-l schimbe la pauză.

dennis Serie A Dennis Man, în meciul Parma - Inter / Captură Digi Sport

Liga 1: Sepsi Sf. Gheorghe - Chindia Târgoviște, vineri, 17:30, Digi Sport 1

Liga 1: Viitorul - Academica Clinceni, vineri, 20:30, Digi Sport 1

Dennis Man a avut o prestație solidă contra Interului, dar a fost făcut KO de Alessandro Bastoni în minutul 27. Man s-a ciocnit de Bastoni, a avut nevoie de îngrijiri medicale, iar pe parcursul reprizei a acuzat de încă două ori stări de amețeală.

VIDEO Dennis Man, făcut KO în meciul Parma - Inter

Chiar dacă a continuat să joace până la pauză și a fost implicat în majoritatea acțiunilor de atac ale Parmei, Man nu a mai intrat pe teren și după reluare. Antrenorul D'Aversa nu a vrut să riște nimic cu Dennis Man și l-a schimbat cu Valentin Mihăilă.

Man a avut o ocazie importantă în minutul 45+1, când a trimis cu capul pe lângă poarta Interului.

VIDEO Dennis Man, schimbat cu Valentin Mihăilă la pauza meciului Parma - Inter

Parma, formația lui Valentin Mihăilă și Dennis Man, primește vizita lui Inter Milano, ACUM, în cadrul etapei cu numărul 25 din Serie A. Partida este transmisă ÎN DIRECT de Digi Sport 2.

Etichete: serie a , inter milano , parma , video serie a , stranieri , dennis man , valentin mihaila , valentin mihaila parma , dennis man parma

Digi24

Un bărbat din Argeș a murit a doua zi după ce s-a vaccinat împotriva Covid-19

Descarcă aplicația Digi24

Top articole

*EXCLUSIVE* Swedish Maverick Zlatan Ibrahimovic and his family arrive at their Milanese Home with a car full of luggage.

Un Ferrari parcat ”pe dos”, momentul în care Zlatan și-a găsit iubirea: ”I-am zis grosolan să-l mute!” De ce nu se căsătoresc

Zlatan Ibrahimovic (39 de ani), care în aceste zile face show la Sanremo, este din 2002 într-o...

”Nu poți să amesteci lucrurile!” Motivele căderii lui Florinel Coman: ”Prietena pe care o ai trebuie să te înțeleagă”

florinel

Reacția virală a lui Messi, la golul lui Pique din "meciul de infarct" cu Sevilla: "A înnebunit!"

Leo Messi

Ion Țiriac a urcat în clasamentul mondial al miliardarilor! Ce avere are acum, după o creștere impresionantă

Boris Becker Weds Lilly - Ceremony At Regina Pacis Chapel

Ronaldo, ”dat de gol” de Georgina: ”problemele” cu care se confruntă în afara terenului și atitudinea de după eșecuri

ronaldo georgina

Recomandările redacției

138802291_3595174513870084_461925740965048036_o

Video Managerul sportiv de la Dinamo nu vrea VAR: "Mie îmi place să cred în acea emoție a fotbalului"

După ultima ședință de la LPF, toate cluburile din Liga 1 au acceptat implementarea sistemului VAR, însă managerul sportiv de la Dinamo, Marius Nicolae, nu e de aceeași părere.

Live Video&Text Parma - Inter 0-0, ACUM, la Digi Sport 2. Dennis Man, schimbat la pauză cu Valentin Mihăilă

mihaila

Știm echipele calificate în semifinalele Cupei României! Programul meciurilor

cupa romaniei

Video Pustai, resemnat după meciul cu Dinamo. Ce a observat la portarul Dunării și de ce l-a înlocuit