4 weeks ago 1

Turul al 2-a al fazei naționale a Cupei României, ediția 2020/2021, este programat să se desfășoare astăzi, 22 septembrie, de la ora 16:30, într-o singură manșă. Nu toate cele 27 de partide stabilite vor avea loc, deoarece unele echipe au probleme cu cazuri de COVID-19 în lot sau cu retestarea, astfel că nu vor juca. Cum aceste meciuri cu probleme nu sunt reprogramate, adversarele vor fi desemnate calificate în faza următoare.

În această fază a competiției au intrat 31 de echipe calificate din primul tur și alte 24 de formații care au evoluat în sezonul trecut al Ligii 3.

CONTINUAREA ARTICOLULUI o poți CITI AICI:

The post Cupa României, turul 2, rezultate și marcatori | Steaua e eliminată după ce a ratat penalty în minutul 90+2, Oțelul părășește și ea competiția. Echipele calificate în faza următoare appeared first on Prosport.