CSM București joacă ACUM cu ȚSKA Moscova, în turul „sfertului” Ligii Campionilor

1 lună in urmă 1

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 aprilie 2021, 17:01 / Actualizat sambata, 03 aprilie 2021 17:01

CSM București și ȚSKA Moscova se întâlnesc ACUM, în turul sferturilor Ligii Campionilor la handbal feminin. Partida a început la ora 17:00.

CSM București – ȚSKA Moscova va fi liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe Look Sport+, TV Telekom Sport și Digi Sport 1.

CSM București - ȚSKA Moscova 0-0

A început partida!

CSM București trebuie să treacă de ȚSKA Moscova în sferturile de finală ale Ligii Campionilor pentru a ajunge în Final Four-ul Ligii Campionilor de la Budapesta (29- 30 mai 2021), unde s-au calificat ultima dată în 2018.

ȚSKA e o echipă extrem de puternică. Înființată doar în 2019, își dorește să ajungă principala forță a Rusiei și să ia fața celor de la Rostov Don.

CSM București:

Buget: 3,5 milioane euro Rezultatele sezonului: 9 victorii, un egal, 6 înfrângeri Cel mai mare contract: Cristina Neagu (17.000 euro/lună)Golgeter: Cristina Neagu 100 goluri

„7-le" de bază CSM București

Portar: Jelena GrubisicExtremă stânga: Siraba Dembele Inter stânga: Cristina Neagu Centru: Elizabeth OmoregieInter dreapta: Barbara LazovicExtremă dreapta: Carmen Martin Pivot: Crina Pintea

ȚSKA Moscova

Buget: 4 milioane euroRezultatele sezonului: 12 victorii, un egal, 3 înfrângeriCel mai mare contract: Daria Dmitrieva 14.000 euro/lunăGolgeter: Ekaterina Ilina 62 de goluri

„7-le" de bază ȚSKA Moscova

Portar: Anna Sedoikina Extremă stânga: Polina Gorșkova Inter stânga: Polina Vedekina Centru: Daria Dmitrieva Inter dreapta: Antonina Skorobogacenko Extremă dreapta: Marina Sudakova Pivot: Kathrine Heindahl

VIDEO Dezvăluiri din culisele handbalului românesc: „Dedu a câștigat alegerile cu șemnuri! A știut să facă șmenuri și a fost și politică treaba!”

Citește mai multe știri din handbal:

Transfer-bombă la Dinamo! » Un medaliat cu aur la Jocurile Olimpice a semnat cu campioana României

Gheorghe Tadici cere schimbarea regulamentului! Cum vrea să relanseze naționala României

Playtech: ULTIMA ORĂ! Anunț important pentru pensionarii români! Ce se întâmplă cu talonul de pensie.