Crește numărul localităților din România cu incidența mai mare de 3 la mia de locuitori - LISTA

6 zile in urmă 15

LISTA localităților din România cu incidența mai mare de 3 la mia de locuitori LISTA localităților din România cu incidența mai mare de 3 la mia de locuitori

Autoritățile au anunțat care sunt localitățile din România cu incidența mai mare sau egală cu 3 cazuri la 1.000 de locuitori. 

VINERI, 14 IANUARIE 2022, 13:34

SURSĂ: realitatea.net AUTOR: REALITATEA.NET

Lista orașe și municipii cu incidența mai mare sau egală cu 3/1.000locuitori

Nr.crt.JUDEȚLocalitatePopulațieCazuriIncidență
1SUCEAVAMUNICIPIUL RĂDĂUŢI367833659,92
2SUCEAVAORAŞ SALCEA114191099,55
3BRAŞOVORAŞ PREDEAL4793449,18
4CLUJMUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA33680028098,34
5SUCEAVAMUNICIPIUL VATRA DORNEI162851167,12
6BRAŞOVORAŞ GHIMBAV8002526,5
7SUCEAVAORAŞ VICOVU DE SUS176631126,34
8TIMIŞORAŞ GĂTAIA6647426,32
9PRAHOVAORAŞ SINAIA10939696,31
10ILFOVORAŞ OTOPENI206541306,29
11SUCEAVAORAŞ SIRET9575575,95
12PRAHOVAORAŞ AZUGA4604275,86
13SUCEAVAORAŞ SOLCA2632155,7
14BIHORMUNICIPIUL MARGHITA17338985,65
15MARAMUREŞORAŞ TÂRGU LĂPUŞ12913725,58
16SUCEAVAMUNICIPIUL SUCEAVA1270346995,5
17ILFOVORAŞ POPEŞTI-LEORDENI443422425,46
18ARADORAŞ PÂNCOTA8314455,41
19BRAŞOVMUNICIPIUL BRAŞOV29267215635,34
20ILFOVORAŞ VOLUNTARI459272415,25
21TIMIŞMUNICIPIUL TIMIŞOARA32016516315,09
22BIHORMUNICIPIUL ORADEA22476511265,01
23SIBIUORAŞ CISNĂDIE257581254,85
24BISTRIŢA-NĂSĂUDORAŞ SÂNGEORZ-BĂI12170584,77
25SIBIUMUNICIPIUL SIBIU1697338064,75
26SATU MAREMUNICIPIUL SATU MARE1180575544,69
27CONSTANŢAMUNICIPIUL CONSTANŢA30920514064,55
28ILFOVORAŞ BRAGADIRU312971414,51
29HARGHITAMUNICIPIUL GHEORGHENI19768864,35
30BRAŞOVORAŞ RUPEA5998254,17
31ALBAMUNICIPIUL ALBA IULIA761973174,16
32MARAMUREŞMUNICIPIUL BAIA MARE1434325974,16
33HUNEDOARAMUNICIPIUL DEVA679052804,12
34BUCUREŞTIMUNICIPIUL BUCUREŞTI220268790424,10
35SUCEAVAORAŞ MILIŞĂUŢI5619234,09
36PRAHOVAORAŞ BUŞTENI9313384,08
37CONSTANŢAORAŞ EFORIE11039454,08
38HARGHITAMUNICIPIUL MIERCUREA-CIUC417201684,03
39HUNEDOARAORAŞ CĂLAN12784513,99
40BISTRIŢA-NĂSĂUDORAŞ BECLEAN12654503,95
41VÂLCEAORAŞ BREZOI7081283,95
42BISTRIŢA-NĂSĂUDMUNICIPIUL BISTRIŢA968183763,88
43SATU MAREORAŞ NEGREŞTI-OAŞ17023663,88
44BRAŞOVMUNICIPIUL CODLEA25911993,82
45ILFOVORAŞ CHITILA16357613,73
46TIMIŞORAŞ BUZIAŞ8521313,64
47ARADMUNICIPIUL ARAD1759096273,56
48CONSTANŢAORAŞ CERNAVODĂ18476653,52
49SATU MAREORAŞU NOU3713133,5
50MARAMUREŞORAŞ BAIA SPRIE17013593,47
51ILFOVORAŞ PANTELIMON312841073,42
52NEAMŢMUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ1119353783,38
53SUCEAVAORAŞ GURA HUMORULUI17935593,29
54CLUJMUNICIPIUL DEJ381621243,25
55HUNEDOARAMUNICIPIUL HUNEDOARA699402273,25
56SIBIUMUNICIPIUL MEDIAŞ558881783,18
57ARADORAŞ SEBIŞ6290203,18
58BOTOŞANIMUNICIPIUL BOTOŞANI1187693763,17
59BACĂUMUNICIPIUL BACĂU2020866383,16
60VRANCEAMUNICIPIUL ADJUD20127633,13
61MARAMUREŞORAŞ TĂUŢII-MĂGHERĂUŞ9268293,13

Lista comunelor cu incidența mai mare sau egală cu 3/1.000 locuitori

Nr.crt.JUDEȚLOCALITATEPOPULAȚIECAZURIINCIDENȚA
1CLUJCIURILA17794022,48
2SUCEAVADUMBRĂVENI1050915815,03
3SUCEAVAIPOTEŞTI1001214814,78
4CONSTANŢAPOARTA ALBĂ59708714,57
5CARAŞ-SEVERINCORONINI19852814,11
6SUCEAVABOSANCI836411513,75
7BISTRIŢA-NĂSĂUDPOIANA ILVEI14781812,18
8TIMIŞDUMBRĂVIŢA1867822512,05
9BIHORŢEŢCHEA32903711,25
10TIMIŞMOŞNIŢA NOUĂ1463315910,87
11SUCEAVABRODINA40174210,46
12BIHORABRAM29753110,42
13SUCEAVAMOARA6508639,68
14CLUJPOIENI4670459,64
15BISTRIŢA-NĂSĂUDNEGRILEŞTI2417229,1
16BIHOROŞORHEI7734709,05
17BRAŞOVBRAN5318489,03
18BIHORCHIŞLAZ3151288,89
19CLUJSĂVĂDISLA4103368,77
20BRAŞOVFUNDATA70068,57
21SĂLAJTREZNEA105498,54
22CLUJAPAHIDA158981358,49
23SĂLAJBĂLAN3807328,41
24MARAMUREŞBICAZ95188,41
25SATU MAREMICULA4250358,24
26BIHORBOIANU MARE1223108,18
27ARADŞILINDIA86878,06
28ILFOVCORBEANCA9582727,51
29CLUJGILĂU9117687,46
30CLUJFELEACU4434337,44
31TULCEADOROBANŢU1354107,39
32ARADGHIOROC4106307,31
33CLUJFLOREŞTI484253487,19
34ARADPĂULIŞ4486327,13
35SUCEAVAMARGINEA11956857,11
36TIMIŞGIROC222681577,05
37BRAŞOVŞERCAIA2979217,05
38SUCEAVAVICOVU DE JOS6979497,02
39SUCEAVASATU MARE4826336,84
40BIHORHIDIŞELU DE SUS3266226,74
41SUCEAVAVOLOVĂŢ6377436,74
42SATU MARECĂLINEŞTI-OAŞ5349366,73
43BIHORLĂZĂRENI3423236,72
44BUZĂUBOZIORU89466,71
45HUNEDOARAVĂLIŞOARA107376,52
46MARAMUREŞBĂIŢA DE SUB CODRU1852126,48
47SUCEAVAGĂLĂNEŞTI3169206,31
48BIHORDERNA2382156,3
49ARADLIVADA4288276,3
50CLUJSÂNPAUL2223146,3
51HARGHITACIUMANI4310276,26
52TIMIŞGHIRODA8565536,19
53SUCEAVASTRAJA6030376,14
54ARADBELIU2967186,07
55MARAMUREŞFĂRCAŞA4121256,07
56BIHORTĂUTEU4482276,02
57CLUJVAD2008125,98
58MUREŞDANEŞ6039365,96
59TIMIŞCHECEA2351145,95
60ILFOVDASCĂLU3039185,92
61MARAMUREŞCICÂRLĂU4425265,88
62HUNEDOARAPUI4080245,88
63SUCEAVAŞCHEIA13430795,88
64BRAŞOVSÂNPETRU10735635,87
65SUCEAVAPĂTRĂUŢI5801345,86
66BIHORCRIŞTIORU DE JOS120175,83
67ARGEŞOARJA2743165,83
72CARAŞ-SEVERINDOMAŞNEA124175,64
73CLUJBACIU13327755,63
74BUZĂUBUDA2855165,6
75BOTOŞANIMIHAI EMINESCU8659485,54
76TIMIŞSĂCĂLAZ11049615,52
77CLUJIZVORU CRIŞULUI145685,49
78SĂLAJLOZNA91455,47
79ARADVĂRĂDIA DE MUREŞ164695,47
80SATU MARESANISLĂU3684205,43
81CARAŞ-SEVERINCONSTANTIN DAICOVICIU2767155,42
82ILFOVSNAGOV8324455,41
83SUCEAVADORNEŞTI5008275,39
84BISTRIŢA-NĂSĂUDSÂNMIHAIU DE CÂMPIE130875,35
85BACĂUGÂRLENI7115385,34
86CARAŞ-SEVERINEZERIŞ131875,31
87TIMIŞSECAŞ37725,31
88CLUJCÂŢCĂU2276125,27
89DÂMBOVIŢARÂU ALB132975,27
90CLUJRIŞCA132875,27
91SĂLAJPOIANA BLENCHII114665,24
92MARAMUREŞGROŞI3253175,23
93VÂLCEAMUEREASCA2484135,23
94SATU MAREGHERŢA MICĂ4038215,2
95DÂMBOVIŢATĂTĂRANI4998265,2
96MARAMUREŞCOPALNIC-MĂNĂŞTUR5621295,16
97HUNEDOARAPESTIŞU MIC116865,14
98CLUJCHINTENI3705195,13
99SIBIUPOIANA SIBIULUI2343125,12
100BACĂUHEMEIUŞ6684345,09
101ILFOVMOGOŞOAIA9276475,07
102SATU MAREPĂULEŞTI6308325,07
103SATU MAREBELTIUG3358175,06
104DOLJCÂRCEA3169165,05
105TIMIŞPERIAM5014254,99
106SUCEAVAIASLOVĂŢ5031254,97
107SUCEAVASUCEVIŢA3437174,95
108DÂMBOVIŢACÂNDEŞTI2631134,94
109BIHORSÂNMARTIN12963644,94
110BIHORBRATCA4686234,91
111TIMIŞSÂNMIHAIU ROMÂN8959444,91
112NEAMŢTĂMĂŞENI10047494,88
113SUCEAVAMITOCU DRAGOMIRNEI5790284,84
114BISTRIŢA-NĂSĂUDLEŞU2908144,81
115TIMIŞCĂRPINIŞ5843284,79
116MARAMUREŞLĂPUŞ3547174,79
117MARAMUREŞARINIŞ104754,78
118SUCEAVACOŞNA146974,77
119CONSTANŢAMIHAI VITEAZU3772184,77
120ILFOVCHIAJNA341141624,75
121ALBALUNCA MUREŞULUI2551124,7
122SATU MAREMOFTIN4473214,69
123TIMIŞLIVEZILE171084,68
124ALBASÂNTIMBRU2989144,68
125MARAMUREŞONCEŞTI150274,66
126BIHORVIIŞOARA129164,65
127SUCEAVABILCA4113194,62
128TULCEAIZVOARELE195194,61
129BISTRIŢA-NĂSĂUDŞIEU-MĂGHERUŞ4769224,61
130ALBAVIDRA152274,6
131BACĂUASĂU6761314,59
132HUNEDOARAŞOIMUŞ3489164,59
133VRANCEARUGINEŞTI4150194,58
134TIMIŞBILED4166194,56
135BISTRIŢA-NĂSĂUDBUDEŞTI176484,54
136SUCEAVACRUCEA198194,54
137MARAMUREŞMOISEI9489434,53
138MARAMUREŞMIREŞU MARE4645214,52
139CLUJMĂRGĂU155274,51
140BIHORPALEU3546164,51
141BISTRIŢA-NĂSĂUDCHIUZA2224104,5
142BIHORCĂPÂLNA134064,48
143SIBIUŞELIMBĂR16297734,48
144MARAMUREŞCERNEŞTI3605164,44
145BRAŞOVMOIECIU4730214,44
146PRAHOVAVALEA DOFTANEI6304284,44
147NEAMŢDOBRENI181784,4
148HARGHITAJOSENI5722254,37
149BIHORSĂLARD4581204,37
150TIMIŞGHIZELA115654,33
151HUNEDOARASARMIZEGETUSA115454,33
152CLUJAGHIREŞU6503284,31
153HARGHITAPĂULENI-CIUC208794,31
154NEAMŢCOSTIŞA3490154,3
155SUCEAVAŞARU DORNEI4183184,3
156SATU MARERACŞA3045134,27
157HUNEDOARABĂIŢA3289144,26
158BISTRIŢA-NĂSĂUDLUNCA ILVEI3283144,26
159SUCEAVAPUTNA4000174,25
160TIMIŞBIRDA212394,24
161VÂLCEAVOINEASA142064,23
162MARAMUREŞARDUSAT2851124,21
163MARAMUREŞVIŞEU DE JOS4990214,21
164HUNEDOARAVORŢA71234,21
165BACĂUBEREŞTI-TAZLĂU5471234,2
166BRAŞOVHĂRMAN7384314,2
167HUNEDOARACERTEJU DE SUS2862124,19
168SATU MAREVALEA VINULUI191784,17
169HUNEDOARATOPLIŢA72434,14
170IALOMIŢABUCU2420104,13
171SUCEAVADĂRMĂNEŞTI6064254,12
172BRAŞOVHOMOROD2669114,12
173BACĂUPLOPANA3157134,12
174COVASNAARCUŞ172374,06
175HARGHITADEALU4188174,06
176SUCEAVAFRĂTĂUŢII NOI6171254,05
177SUCEAVACIOCĂNEŞTI148664,04
178SUCEAVABĂLCĂUŢI3236134,02
179BOTOŞANIAVRĂMENI3752154
180ALBACIUGUD3262133,99
181BIHORŞUNCUIUŞ3014123,98
182ALBAMETEŞ2771113,97
183SATU MAREVETIŞ5796233,97
184HUNEDOARABRĂNIŞCA151763,96
185CLUJSÂNCRAIU152363,94
186SĂLAJCIZER229393,92
187SUCEAVABURLA2558103,91
188ALBAUNIREA4861193,91
189BIHORABRĂMUŢ3085123,89
190DÂMBOVIŢACIOCĂNEŞTI5188203,86
191CARAŞ-SEVERINSOCOL208283,84
192BOTOŞANIDERSCA3133123,83
193BRAŞOVCRISTIAN6544253,82
194SUCEAVADORNA CANDRENILOR3140123,82
195BACĂUMĂGURA5765223,82
196CLUJMĂNĂSTIRENI130853,82
197CLUJJUCU4987193,81
198GALAŢISUCEVENI158263,79
199ILFOVBALOTEŞTI9521363,78
200ILFOVTUNARI7929303,78
201SUCEAVASIMINICEA2922113,76
202SATU MAREAGRIŞ213683,75
203GALAŢIBUCIUMENI239793,75
204VRANCEAPLOSCUŢENI3201123,75
205GORJPOLOVRAGI2677103,74
206HUNEDOARACRIŞCIOR3756143,73
207IAŞIMIROSLAVA26043973,72
208CARAŞ-SEVERINCICLOVA ROMÂNĂ161663,71
209ILFOVAFUMAŢI8369313,7
210SUCEAVACACICA4335163,69
211SATU MARECĂMĂRZANA243793,69
212HUNEDOARAVEŢEL2982113,69
213HUNEDOARABARU2724103,67
214MUREŞCEUAŞU DE CÂMPIE6260233,67
215MARAMUREŞRUSCOVA5717213,67
216MARAMUREŞOARŢA DE JOS109343,66
217BACĂUDOFTEANA11218413,65
218BIHORNOJORID6844253,65
219MARAMUREŞSUCIU DE SUS3849143,64
220SUCEAVABAIA7729283,62
221CLUJALUNIŞ110943,61
222BIHORAŞTILEU3603133,61
223BIHORBORŞ4435163,61
224PRAHOVAADUNAŢI194773,6
225PRAHOVATÂRGŞORU VECHI11376413,6
226HUNEDOARABURJUC83733,58
227CONSTANŢALUMINA12032433,57
228IAŞIMIRCEŞTI3917143,57
229CLUJNEGRENI224283,57
230BIHORPOPEŞTI7589273,56
231DÂMBOVIŢANICULEŞTI4225153,55
232BACĂUMĂRGINENI10447373,54
233SIBIUCRISTIAN4541163,52
234SUCEAVAGRĂNICEŞTI6247223,52
235BOTOŞANILOZNA198873,52
236BISTRIŢA-NĂSĂUDMAIERU8255293,51
237CARAŞ-SEVERINGRĂDINARI200173,5
238VÂLCEAMALAIA172163,49
239ILFOVBERCENI9508333,47
240HARGHITAREMETEA6383223,45
241SATU MARETÂRŞOLŢ3186113,45
242ARADARCHIŞ145553,44
243BIHORSUPLACU DE BARCĂU4360153,44
244MUREŞSÂNTANA DE MUREŞ6408223,43
245CLUJCĂIANU234483,41
246CLUJCIUCEA146653,41
247BIHORGEPIU205973,4
248BACĂUVALEA SEACĂ4416153,4
249MUREŞADĂMUŞ5328183,38
250PRAHOVACORNU4145143,38
251HARGHITASUBCETATE177463,38
252HARGHITASÂNCRĂIENI266993,37
253GALAŢIVALEA MĂRULUI3566123,37
254ARADHĂŞMAŞ118943,36
255MARAMUREŞGROŞII ŢIBLEŞULUI208873,35
256IAŞIPROBOTA3586123,35
257SĂLAJNĂPRADEA269293,34
258VASLUIBĂLTENI150853,32
259SATU MARECERTEZE6018203,32
260SĂLAJROMÂNAŞI3310113,32
261BIHORTĂMĂŞEU210973,32
262GALAŢIBĂLĂŞEŞTI211973,3
263SUCEAVAMUŞENIŢA182263,29
264NEAMŢDUMBRAVA ROŞIE8852293,28
265ARGEŞMĂRĂCINENI5494183,28
266CONSTANŢACUMPĂNA16184533,27
267BIHORGIRIŞU DE CRIŞ3979133,27
268TIMIŞBECICHERECU MIC3387113,25
269CONSTANŢAAGIGEA9304303,22
270ILFOVDOBROEŞTI12789413,21
271TELEORMANZÂMBREASCA124843,21
272HUNEDOARABĂCIA187763,2
273COVASNADALNIC93833,2
274PRAHOVAPROVIŢA DE SUS187363,2
275VRANCEAVINTILEASCA187763,2
276BIHORAVRAM IANCU3444113,19
277CLUJSĂNDULEŞTI219673,19
278SĂLAJVALCĂU DE JOS3158103,17
279IALOMIŢABUEŞTI95033,16
280OLTDEVESELU3179103,15
281TIMIŞLENAUHEIM6351203,15
282BUZĂUBECENI4141133,14
283SUCEAVAFRĂTĂUŢII VECHI6098193,12
284SATU MAREODOREU6417203,12
285IAŞIVALEA LUPULUI13161413,12
286BRAŞOVTĂRLUNGENI11898373,11
287PRAHOVABĂNEŞTI5496173,09
288TIMIŞCOMLOŞU MARE5501173,09
289SUCEAVADORNA-ARINI291693,09
290MUREŞGORNEŞTI5505173,09
291SATU MAREPORUMBEŞTI259083,09
292BOTOŞANISULIŢA294393,06
293ILFOVDRAGOMIREŞTI-VALE5903183,05
294MUREŞSÂNCRAIU DE MUREŞ10179313,05
295OLTCILIENI296793,03
296TIMIŞNIŢCHIDORF164853,03
297PRAHOVAPĂULEŞTI7259223,03
298NEAMŢSAGNA5286163,03
299TIMIŞSÂNANDREI7952243,02
300CONSTANŢAVALU LUI TRAIAN17684533

REALITATEASPORTIVA.NET


REALITATEASTAR.NET


TABU.RO


Citeşte Articolul Întreg pe Sursă