Constantin Budescu, apostrofat de suporterii lui Damac » Prestație șocantă împotriva ultimei clasate: „Lăsați-l pe banca de rezerve”

1 lună in urmă 1

Integralist la Damac Club pentru al doilea meci la rând, după Al-Faysaly - Damac 2-0, Constantin Budescu a avut o evoluție sub așteptări cu Al Ain, ultima clasată din Arabia Saudită. Utilizat în stânga liniei de mijloc, Budescu nu a putut să își ajute echipa sa obțină toate cele 3 puncte.

Constantin Budescu, prestație sub așteptări cu Al Ain

Iar suporterii lui Damac nu au fost impresionați de român. „Avem nevoie de un fotbalist care să joace cu spirit, Budescu a fost o povară pentru echipă. Vă rog, lăsați-l pe banca de rezerve”, a scris la finalul meciului Sakab, unul dintre susținătorii lui Damac, pe Twitter.

Cifrele lui „Budi” în meciul de astăzi sunt de-a dreptul dezastruoase: 0 ocazii create, 0 centrări reușite din 10 încercări, 2/5 pase lungi precise, un șut pe poartă și 0 dueluri câștigate (din 4 încercate). Pe deasupra, Budescu a pierdut posesia de 26 de ori!

Gazdele au deschis scorul în minutul 46 prin Hassan Al-Harbi, care a reluat cu capul o centrare din corner. Damac Club a egalat în minutul 77, prin Mansor Hamzi, care a fost găsit de o centrare excelentă a lui Abdullah Al-Ammar.

🏆💥 Damac se ressaisit et égalise !

⚽️Abdullah Al-Ammar 🇸🇦 trouve Mansor Hamzi 🇸🇦 avec son centre dans la surface, ce qui permet à Damac d'avoir l'espoir de gagner ce match !

▶️Al Ain 1-1 Damac FC ! pic.twitter.com/B9fGx1OHqn

— Saudian League FR (@SaudianLeagueFR) February 23, 2021

Damac Club rămâne penultima echipă în Arabia Saudită (locul 15), cu 17 puncte obținute în 20 de meciuri. Al Ain este imediat sub, cu 15 puncte.

VIDEO. Constantin Budescu, o nouă execuție uluitoare: „One thousand la mine! No problem!”