Cinci absențe importante de la Indian Wells, ultimul mare turneu al anului

3 săptămâni in urmă 16

Luni, 27 Septembrie 2021, ora 08:22

92 citiri

Indian Wells, turneu de categorie Premier Mandatory, la care câștigătorii primesc câte 1000 de puncte, va începe la 4 octombrie, în California.

De pe lista participantelor lipsesc cinci sportive de top: Naomi Osaka, Serena Williams, Jennifer Brady, Ekaterina Alexandrova și Johanna Konta.

Simona Halep se află pe lista capilor de serie, ocupând poziția a 14-a.

Estona Anett Kontaveit, locul 30 WTA, a câştigat, duminică, turneul de categorie WTA 500 de la Ostrava (Cehia), conform news.ro. Kontaveit a învins-o în finală pe sportiva elenă Maria...

Ce cadou și-a făcut Monica Niculescu în ziua în care a împlinit 34 de ani

Monica Niculescu a câştigat partida din prima rundă a calificărilor turneului WTA 250 “Astana Open”, care se dispută la Nur-Sultan, capitala Kazahstanului. Monica Niculescu (205 WTA)...

Sursa: Ziare.com