Chelsea - FC Porto » Londonezii sunt cu un pas în semifinalele UEFA Champions League! Echipe probabile + cote

4 săptămâni in urmă 32

Articol de GSP - Publicat marti, 13 aprilie 2021, 01:43 / Actualizat marti, 13 aprilie 2021 01:44

Chelsea Londra și FC Porto dispută astăzi, de la ora 22:00, manșa retur a sfertului de finală din UEFA Champions League. Partida poate fi urmărită în format liveTEXT pe GSP.ro și în direct la TV pe Telekom Sport 1, Digi Sport 1 și Look Sport+.

Chelsea - FC Porto, liveTEXT de la 22:00

Chelsea - Porto, echipe probabile:

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Silva, Christensen - James, Kovacic, Kante, Alonso - Ziyech, Mount - Giroud
Antrenor: Thomas Tuchel

FC Porto: Marchesin - Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi - Corona, Uribe, Oliveira, Otavio - Marega, Taremi
Antrenor: Sergio Conceicao

Stadion: Ramón Sánchez-Pizjuán, Sevilla
Arbitru: Clement Turpin / A1: Nicolas Danos, A2: Cyril Gringore (toți din Franța)

Chelsea, victorie clară în turul cu Porto

Meciul tur, disputat tot la Sevilla, din cauza restricțiilor de călătorie impuse între Anglia și Portugalia pe fondul pandemiei de coronavirus, a fost câștigat de Chelsea, scor 2-0. Londonezii au avut o eficiență ridicată și au fructificat două dintre cele trei șuturi trimise pe spațiul porții, prin Mount, în minutul 32, și prin Chilwell, în minutul 85.

Câștigătoarea acestui duel va juca în semifinalele Ligii Campionilor cu Real Madrid sau Liverpool. În tur, formația lui Zidane s-a impus cu 3-1. Manșa decisivă este programată miercuri, de la ora 22:00, pe Anfield Road.