Ce s-a întâmplat la faza penalty-ului din CFR Cluj - Steaua Roșie Belgrad! Explicația arbitrului Michael Oliver

1 lună in urmă 53

Articol de GSP - Publicat joi, 26 august 2021, 22:14 / Actualizat joi, 26 august 2021 22:14

Steaua Roșie Belgrad a deschis scorul în meciul cu CFR Cluj dintr-un penalty greu de deslușit. „Centralul” Michael Oliver, plasat excelent, nu a ezitat la duelul dintre Graovac și Degenek.

Michael Oliver (36 de ani), unul dintre cei mai bine cotați arbitri britanici, a luat o decizie radicală în minutul 3 al partidei dintre CFR Cluj și Steaua Roșie Belgrad. La un corner executat de sârbi din flancul stâng al atacului, Daniel Graovac l-a avut în marcaj pe Milos Degenek. Fundașul central advers a pornit lansat de la marginea careului de 16 metri și a căzut la 6 metri de poartă.

Michael Oliver, penalty în CFR Cluj - Steaua Roșie

Fotbaliștii campioanei României au fost șocați de hotărârea lui Michael Oliver. Inclusiv adversarii păreau resemnați și încercau să se replieze rapid în propria jumătate.

Reluările nu au lămurit faza penalty-ului, dar sugestive sunt explicațiile extrem de teatrale ale arbitrului britanic. Oliver îi explică lui Camora că Graovac l-a tras pe Degenek și l-a doborât în timpul cursei spre balon.

Michael Oliver îi explică lui Camora ce s-a întâmplat în minutul 3 / FOTO: Captură @Pro X

Michael Oliver, cel mai bine cotat arbitru al Angliei

Michael Oliver este cel mai bine cotat arbitru al Angliei. A condus și 3 partide la Euro 2020.

• Etapa 6: 9 decembrie

VIDEO Marius Șumudică e contestat de un fost elev: „A fost singurul antrenor care m-a scos până-n pauză. Nu e compatibil cu CFR”

Iată grupele Ligii Campionilor: Messi vs. Guardiola, Barcelona pentru Mircea Lucescu, Real Madrid pentru Sheriff Tiraspol

Benjamin Mendy, reținut de poliția din Anglia: 4 capete de acuzare de viol și unul de agresiune sexuală » Manchester City l-a suspendat

Playtech: ȘOC! Mircea Lucescu face o gălăgie de bani de la Kiev. Ce afacere a explodat în România