Ce fac stranierii | Victorii pentru echipele lui Nedelcu și George Pușcaș + programul de azi

1 lună in urmă 24

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 septembrie 2021, 17:00

Gazeta Sporturilor te ține la curent cu rezultatele jucătorilor și antrenorilor români din campionatele importante din străinătate.

UPDATE, ora 16:45 / Nedelcu, rezervă neutilizată în Germania

Dragoș Nedelcu nu a fost utilizat de Fortuna Dusseldorf în deplasarea de la Ingolstadt, 2-1. Echipa românului, rezervă pe „Audi Sportpark”, se clasează pe locul 9 în eșalonul secund din Germania, având 11 puncte în palmares.

UPDATE, ora 16:30 / Pușcaș, introdus pe teren în minutul 90+9 la Reading

George Pușcaș a rămas rezervă până în minutul 90+9 la Reading, în victoria obținută de trupa lui Paunovic cu Middlesbrough, scor 1-0. Singurul gol al gazdelor a fost reușit de Alen Halilovic, fostul jucător de la Barcelona, în minutul 55. Cu 13 puncte după 9 etape, Reading ocupă locul 8 în Championship.

UPDATE, vineri / Andrei Rațiu, titular la Huesca

Andrei Rațiu, fundașul celor de la Huesca, a deschis balul vineri. Echipa românului a câștigat meciul cu Real Sociedad B, scor 2-0, în runda #7 din liga a doua spaniolă. Titular, Rațiu a stat pe teren 79 de minute. Huesca ocupă locul 5 în LaLiga2 - 10 puncte.