Ce bornă financiară a atins Simona Halep cu banii câștigați la Melbourne

2 săptămâni in urmă 22

Duminica, 09 Ianuarie 2022, ora 11:04

34 citiri

Simona Halep și-a adjudecat trofeul cu numărul 23 din cariera profesionistă de tenis.

Acesta a venit la pachet cu un câștig financiar de 31.000 de dolari, bani care se adaugă sumelor consistente strânse de jucătoarea noastră de-a lungul anilor.

În acest moment, Halep a ajuns la 37.981.241 dolari și simpla prezență pe tabloul principal de la Australian Open, turneu care începe pe 17 ianuarie, o va aduce în situația de a depăși 38 de milioane de dolari.

În acest moment, Simona ocupă locul 4 în clasamentul all time al câștigurilor, cu mari șanse de a trece, în cel mai scurt timp, de Maria Sarapova, care s-a retras din tenis.

Vezi AICI clasamentul all time al castigurilor din tenis actualizat la 3 ianuarie 2022

Simona Halep, locul 20 WTA şi cap de serie numărul 2, s-a calificat în semifinalele turneului Melbourne Summer Set, după ce a învins-o, vineri, cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4, pe elveţianca...

Ce crede CTP despre victoria Simonei Halep în finala turneului de la Melbourne

Simona Halep a câștigat turneul Melbourne Summer 1, unde a învins-o în finală pe Veronika Kudermetova, la capătul unui meci derulat în două seturi, scor 6-2, 6-3. A fost al 23-lea trofeu...